II Spotkanie Platformy Oburzonych

Zapraszamy serdecznie na drugie spotkanie Platformy Oburzonych, które organizujemy pod hasłem "Referenda dla obywateli". Wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia 2013 r. (sobota) w Łodzi. Jego celem jest wypracowanie wspólnych postulatów wzmacniających referendum krajowe i referendum lokalne. Spotkanie będzie też okazją do integracji różnych ludzi, środowisk i inicjatyw społecznych. 

Naszym zdaniem referenda powinny służyć obywatelom, a nie partiom politycznym. Chcemy, aby partie podzieliły się władzą i odpowiedzialnością z obywatelami. Mamy dość sejmowego "kosza" i sejmowej "zamrażarki".

 

Zapraszamy wszystkie osoby i środowiska, które chcą wspólnie działać na rzecz wzmocnienia narzędzi demokracji bezpośredniej, jakimi są referenda krajowe i lokalne. Na spotkanie 10 sierpnia nie zapraszamy partii parlamentarnych. Dalsze działania w tym celu będziemy prowadzić jako ogólnopolski ruch społeczny "Referenda dla obywateli".

To, co robimy, służy wszystkim obywatelom, bez względu na poglądy polityczne. Tylko wspólnie możemy pokazać, że zmiana jest możliwa. Liczy się czas. W tym momencie kolejne referenda walczą o swoją szansę w Sejmie (np. referendum "Ratuj maluchy") i w samorządach (referendum odwoławcze w Warszawie). Przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego i krajowego, samorządowe oraz prezydenckie. To czas, kiedy politycy będą zwracać uwagę na żądania wyborców. Razem rozkruszymy partyjny beton. 

Organizatorami spotkania są: Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) i NSZZ "Solidarność". Aktualny program znajduje sie na stronie www.obywateledecyduja.pl. Zapisy na spotkanie dostępne są na stronie www.referendadlaobywateli.evenea.pl. Nie zwlekaj z rejestracją - wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona! 


Zapraszamy serdecznie, tylko z Wami nam się uda

Rafał Górski - Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO)

Piotr Duda - NSZZ "Solidarność"

Znajdź nas na Facebook