Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 5

Wczoraj 16

W tygodniu 73

W miesiącu 399

Od początku 48626

Gmina Osielsko - Konsultacje nt. tablic radarowych i petycja pod budowę ronda w Niemczu

PrzechwytywanieW kontekście trwających do 8. marca pod adresem http://osielsko.pl/aktualno%C5%9Bci/ankieta-tablice-radarowe-w-osielsku.html konsultacji nt. lokalizacji tablic radarowych na drogach naszej gminy, myślę, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jakkolwiek ułomna by nie była świadczy o skali problemu przekraczania prędkości i rzeczywistego zagrożenia bezpieczeństwa na ulicy Bydgoskiej (od Słowackiego do Kolonijnej) w Niemczu. Mamy tu 38 zgłoszonych zdarzeń z przekroczoną prędkością. Jest to najwyższa liczba zgłoszonych zdarzeń, nie tylko w naszej gminie, ale zdaje się, że w całym powiecie bydgoskim. Niestety nie jest to powód do dumy. To powinno też być wzięte pod uwagę przy konsultacjach nt. tablicy radarowej, ale nie tylko tej tablicy, bo to faktycznie jest tylko pozorowane działanie. Mapę można znaleźć pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Skala problemu ze wspomnianej Mapy Zagrożeń powinna być wzięta pod uwagę przy istotnym przeprojektowaniu ulicy Bydgoskiej i stworzeniu tam rozwiązań inżynieryjnych, technicznych, a nie tylko na umieszczaniu radiowozu z kontrolą prędkości. Taki spełniłby może swoją funkcję jedynie gdyby stał tam 24 godziny na dobę.

Zachęcam też do dokonywania zgłoszeń na mapie we własnym imieniu, bo każdy może to zrobić. Warto korzystać z udostępnionych w nowych mediach narzędzi do spróbowania aktywności społecznej we własnej, małej ojczyźnie.

Przy okazji przypominam, że można podpisać się pod petycją na temat budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu -
https://www.petycjeonline.com/apelujemy_o_rondo_na_skrzyowaniu_kolonijnej_z_bydgosk_w_niemczu_i_o_uspokojenie_ruchu_na_bydgoskiej

Znajdź nas na Facebook