Trzecia rocznica śmierci prof. Jerzego Przystawy

Trzy lata temu, 3 listopada 2012 roku zmarł we Wrocławiu profesor Jerzy Przystawa, wybitny polski patriota, naukowiec i działacz polityczny, złaożyciel ogólnopolskiego Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, autor wielu książek na tematy organizacji i naprawy życia publicznego, działacz i organizator "Solidarności", więzień polityczny PRL-u, demaskator afery FOZZ, a także znakomity fizyk teoretyk, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Trzy lata temu naprawdę trudno było wyobrazić sobie świat bez Niego, bez jego inteligentnych i błyskotliwych komentarzy, bez Jego ciepła i serdeczności - i bez tej zaraźliwej energii.

Do końca starał się o poukładanie spraw Ruchu JOW, byśmy - kiedy Go już nie będzie - mogli sprawnie kontynuować jego dzieło.

Jerzy Przystawa od wielu lat każdą swoją publiczną wypowiedź kończył wezwaniem do wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Sam nie doczekał tej chwili, ale pozostawił nam mocną wiarę, że tak się stanie. I zobowiązanie, byśmy na drodze ku temu celowi nie ustawali.

Cześć jego pamięci.