Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 5

Wczoraj 16

W tygodniu 73

W miesiącu 399

Od początku 48626

Dzień Samorządowca

tulpsDzień 27 maja uchwalony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 roku "Dniem Samorządowca"

Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Od 2007 roku polscy samorządowcy mają także oficjalną swoją patronkę, którą została św. Kinga.

W  imieniu  Krajowego  Forum  Samorządowego, które  świętuje 22-lecie swojego Stowarzyszenia z okazji  Dnia  Samorządowca, wszystkim  osobom, które współtworzą samorząd i pracują  na  rzecz swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, Prezydentom, Burmistrzom, Wójtom, Marszałkom, Radnym, Sołtysom oraz wszystkim Pracownikom Samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej  pomyślności i wielu sukcesów w realizacji zadań samorządowych.

Dzięki zaangażowaniu i codziennej pracy na rzecz wspólnot  lokalnych i regionalnych przyczyniacie się do pozytywnych zmian i stałej poprawy warunków życia mieszkańców naszej małej Ojczyzny.

Dziękując za wspólną troskę i działania na rzecz rozwoju lokalnej samorządności, życzymy Kolezankom i Kolegom samych radosnych dni w życiu osobistym.

Ostatnie pożegnanie - Stefan Łosicki

stefan losickiZ wielkim bólem żegnamy wieloletniego członka naszego Stowarzyszenia od 1999 roku, otwartego na potrzeby innych, ale przede wszystkim naszego kolegę i przyjaciela. Skromnego człowieka, z którym mieliśmy przyjemność współpracować. Zawsze pogodnego, życzliwego, pomocnego nauczyciela oraz kierownika internatu Zespołu Szkół Drzewnych. Takim na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Rodzinie w imieniu koleżanek i kolegów Krajowego Forum Samorządowego składam wyrazy głębokiego współczucia - Benedykt Partyka prezes zarządu krajowego KFS.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 08.05.br. o godzinie 13:45 na Cmentarzu Komunalnym w Bydgoszczy przy ul. Wiślanej 22.

Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Wiele już było zachwytów nad „dobrą” kondycją samorządów w Polsce, których kształt zawdzięczamy jednej z czterech sztandarowych reform premiera Buzka. Warto się jednak zastanowić czy faktycznie jest tak dobrze z tą samorządnością? Zwłaszcza, że najgorliwszymi piewcami jej osiągnięć są najwięksi beneficjenci, czyli sami samorządowcy. W trzystopniowym samorządzie (gminnym, powiatowym i wojewódzkim) mamy obecnie prawie 47 tys. radnych. Samorządy zatrudniają też całą armię pracowników, liczącą na koniec 2017 roku 256,2 tys. osób i dysponują rocznym budżetem równym 2/3 budżetu państwa. Należy też zauważyć, że dzięki wielkiemu strumieniowi pieniędzy nasze najbliższe otoczenie powoli zmienia się na lepsze. Ale czy jest to wyłączna zasługa samorządowców oraz ich „ciężkiej” i „uczciwej” pracy? Zaczynamy w towątpić….

Czytaj więcej: Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Benedykt Partyka - Osobowość Roku 2020 - oddaj swój głos

Benedykt Partyka Osobowość Roku 2020Zagłosuj na Osobowość Roku 2020 - Benedykt Partyka

Benedykt Partyka, założyciel i Prezes Zarządu Krajowego Forum Samorządowego, które działa w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku, Prawo o Stowarzyszeniach (Dz. U. 20 poz. 104 z późn. zm.). Stowarzyszenie - „Krajowe Forum Samorządowe” zostało zarejestrowane 15 lipca 1999 roku z siedzibą w Bydgoszczy, przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy I Wydział Cywilny, KRS: 0000046392 – działające w oparciu o statut Sygn. Akt: I Ns Rej. St. 245/99.

Krajowe Forum Samorządowe w swej działalności wykazało się szczególnymi zasługami na rzecz Bydgoszczy i regionu. Osiągnięć po stronie Stowarzyszenia jest bardzo wiele, a na sukces ten złożyła się ciężka społeczna pracy wielu członków, które w bieżącym roku świętuje 22-lecie swojego istnienia. Jak mówi przysłowie: „Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą…”, jednak w przypadku Krajowego Forum Samorządowego „ojciec” jest jeden, i jest nim jego założyciel Benedykt Partyka.

Benedykt Partyka od 1999 roku, czyli od dnia rejestracji Stowarzyszenia pełni funkcję Prezes Zarządu KFS, przez okres tych 22 lat dał się poznać jako osoba uwrażliwiona na problematykę społeczną. Posiadająca wyższe wykształcenie ścisłe i marketingowe oraz rozległe doświadczenia zawodowe w zakresie zarządzania podmiotami gospodarczymi, wyróżnia się wysokim poziomem organizacji pracy własnej, jak i umiejętnościami współpracy z innymi członkami Stowarzyszenia oraz w kontakcie z partnerami Krajowego Forum Samorządowego.

Pan Prezes wykorzystując swoje kompetencje zawodowe udziela w ramach Krajowego Forum Samorządowego bezpłatnych porad z branży nieruchomości, m.in. dla wspólnot mieszkaniowych i członków spółdzielni, właścicieli nieruchomości krajowych i zagranicznych. Jego dorobek społeczny jest tak rozległy, że jest przykładem dla innych członków Stowarzyszenia jak również wzorem dla młodego pokoleniu.

Czytaj więcej: Benedykt Partyka - Osobowość Roku 2020 - oddaj swój głos

Wirusowe impresje…

To dość irytujące, że dzień po dniu, w mediach brak wyjaśnień na temat funkcjonowania naszego układu odpornościowego.

Cały czas mówi się o ochronie zewnętrznej, która ma nas ratować: o zakładaniu osłon na usta i nos, zachowaniu dystansu, kupowaniu różnego rodzajużeli. Należy w tym miejscu powiedzieć, żeim więcej używamy tych żeli na bazie alkoholu, tym bardziej przepuszczalny i wrażliwy na wirusy staje się naskórek... Powróćmy zatem do klasycznego mydła.

Równocześnie w mediach zaczyna się mówić o rozwiązaniach pochodzących z zewnętrznej sfery człowieka – leczeniu farmakologicznym lub szczepionkach.W ocenie wielu autorytetów medycznych pozwolenia na pospieszne dopuszczenie szczepionek do obrotu będzie obarczone dużym ryzykiem skuteczności, a nawet utratą zdrowia i życia.

Czytaj więcej: Wirusowe impresje…

Znajdź nas na Facebook