Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

upadlosc konsumencka

Statystyka

Dzisiaj 3

Wczoraj 12

W tygodniu 15

W miesiącu 346

Od początku 33436

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Po pierwsze ...

W wyniku wielu zagrożeń, przestępstwa oraz inne zjawiska z zakresu patologii społecznej przejawiają tendencje wzrostowe . Obniża się granica wieku młodym przestępców . Niepokojąco rośnie agresja i przestępczość w szkołach . Media codziennie donoszą o rozbojach , napadach i rabunkach . Coraz częściej słyszymy o porwaniach , wymuszeniach i pobiciach . Są też przypadki , które kończą się śmiercią .

Czy czekają nas czasy , w których strzelanina na ulicy nie będzie czymś nadzwyczajnym ? Czy tak powinni zachowywać się ludzie na progu XXI wieku ?

Malejące poczuci bezpieczeństwa społeczeństwa – to fakt , ale nawet najlepiej zorganizowana , dobrze wyposażona w środki techniczne i sprawnie działająca Policja , nie jest w stanie zapewnić oby-watelom stuprocentowego bezpieczeństwa bez ich czynnego udziału.

Kajowe Forum Samorządowe zostało zarejestrowane 15 lipca 1999 roku w Sądzie Okręgowym    w Bydgoszczy . Głównym celem działalności tego stowarzyszenia jest podejmowanie działań na rzecz rozwoju i umacniania samorządności oraz bezpieczeństwa mieszkańców kraju . Zaproponowane tema-ty są bogate w treść zgodnie z naszymi celami statutowymi , że podjęliśmy się roli organizatora prze-kazania stosownej wiedzy odbiorcom . Chcemy pokazać pewne rozwiązania , które pozwalają czuć się bezpieczniej . Nie są one niestety tanie . Uważamy , że jedynym z najlepszych rozwiązań i dających najszybsze rezultaty w poprawie bezpieczeństwa jest między innymi instalacja systemów monitorowa-nia . Badania wykazują 25% spadek przestępczości w monitorowanych obiektach czy rejonach .

System ten spełnia kilka funkcji:

  • bieżącego nadzoru – obserwacja wydażeń w momencie ich zdarzenia w celu podjęcia natychmistowej interwencji ;
  • archiwizacja – obraz zarejestrowany może stanowić materiał dowodowy w postępowaniu dochodze-niowym ;
  • wczesnego ostrzegania – w przypadku pożarów , wypadków drogowych ;
  • prewencyjną – sama obecność kamery powoduje spadek przestępczości ;

Bardzo ważną rolę w zwiększaniu naszego poczucia bezpieczeństwa odgrywa działalność konse-sjonowanych firm ochroniarskich . Nawet , jeżeli jesteśmy przekonani , że nic złego nam , ani nasze-mu dorobkowi nie może się przydarzyć , to i tak na wszelki wypadek warto się ubezpieczyć w renomowanej firmie .

Mamy nadzieję , że cykl atykułów który proponujemy pozwoli Państwu szerzej spojrzeć na pro-blem bezpieczeństwa , a właściwie jego brak i w niedalekiej przyszłości przestępczość się zmniejszy, a poczucie bezpieczeństwa zwiększy .

Znajdź nas na Facebook