Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

upadlosc konsumencka

Statystyka

Dzisiaj 0

Wczoraj 25

W tygodniu 157

W miesiącu 439

Od początku 35754

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Dość śmierci na naszych drogach !!! Posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dość śmierci na naszych drogach - wzrost liczby zabitych w wypadkach samochodowych w 2019 roku.

25 października 2019 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym jako członek uczestniczył Prezes KFS - Benedykt Partyka. W programie znalazły się miedzy innymi tematy:

  • ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego woj. kuj-pom. za okres 2019 - referował mł. insp. Maciej Zdunowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie KWP)
  • budowa/rozbudowa/przebudowa dróg gminnych i powiatowych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych - referował Pan Zygmunt Borowski, Dyrektor Wydz. Infrastruktury i Rolnictwa Kuj. Pom. Urzędu Woj. w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie UW)
  • podjęcie uchwał w sprawie zatwierdzenia planów wydatków wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego na 2020 r. w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - referujący Pan Marek Staszczyk sekretarz K-P WRBRD (materiał na stronie http://www.k-pwrbrd.word.torun.pl
  • bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejazdach kolejowych na terenie województwa kuj.-pom. - referujący Pan Włodzimierz Kiełczyński, Dyr. Biura Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Czytaj więcej: Dość śmierci na naszych drogach !!! Posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady...

Gmina Osielsko - Konsultacje nt. tablic radarowych i petycja pod budowę ronda w Niemczu

PrzechwytywanieW kontekście trwających do 8. marca pod adresem http://osielsko.pl/aktualno%C5%9Bci/ankieta-tablice-radarowe-w-osielsku.html konsultacji nt. lokalizacji tablic radarowych na drogach naszej gminy, myślę, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jakkolwiek ułomna by nie była świadczy o skali problemu przekraczania prędkości i rzeczywistego zagrożenia bezpieczeństwa na ulicy Bydgoskiej (od Słowackiego do Kolonijnej) w Niemczu. Mamy tu 38 zgłoszonych zdarzeń z przekroczoną prędkością. Jest to najwyższa liczba zgłoszonych zdarzeń, nie tylko w naszej gminie, ale zdaje się, że w całym powiecie bydgoskim. Niestety nie jest to powód do dumy. To powinno też być wzięte pod uwagę przy konsultacjach nt. tablicy radarowej, ale nie tylko tej tablicy, bo to faktycznie jest tylko pozorowane działanie. Mapę można znaleźć pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Skala problemu ze wspomnianej Mapy Zagrożeń powinna być wzięta pod uwagę przy istotnym przeprojektowaniu ulicy Bydgoskiej i stworzeniu tam rozwiązań inżynieryjnych, technicznych, a nie tylko na umieszczaniu radiowozu z kontrolą prędkości. Taki spełniłby może swoją funkcję jedynie gdyby stał tam 24 godziny na dobę.

Zachęcam też do dokonywania zgłoszeń na mapie we własnym imieniu, bo każdy może to zrobić. Warto korzystać z udostępnionych w nowych mediach narzędzi do spróbowania aktywności społecznej we własnej, małej ojczyźnie.

Przy okazji przypominam, że można podpisać się pod petycją na temat budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu -
https://www.petycjeonline.com/apelujemy_o_rondo_na_skrzyowaniu_kolonijnej_z_bydgosk_w_niemczu_i_o_uspokojenie_ruchu_na_bydgoskiej

Rondo na skrzyżowaniu Kolonijnej z Bydgoską w Niemczu i o uspokojenie ruchu na Bydgoskiej - otrzymane odpowiedzi

5c541f2c7c3a9 oPrezentujemy odpowiedzi w temacie budowy ronda i uspokojenia ruchu na ulicy Bydgoskiej w Niemczu. W zasadzie odpowiedziały dotychczas trzy instytucje: Urząd Gminy Osielsko, Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Na razie żadnych konkretnych rozwiązań, jednak można chyba ujrzeć jakiś promyk nadziei. Ufamy, że ten ważny temat nie będzie zamieciony pod dywan i w końcu doczekamy się bezpiecznego rozwiązania komunikacyjnego w opisywanym rejonie.

Wciąż czekamy na zajęcie stanowiska przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

Przypominamy, że ciągle można podpisać petycję pt. "Apelujemy o rondo na skrzyżowaniu Kolonijnej z Bydgoską w Niemczu i o uspokojenie ruchu na Bydgoskiej"

Znajdź nas na Facebook