Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

upadlosc konsumencka

Statystyka

Dzisiaj 14

Wczoraj 30

W tygodniu 44

W miesiącu 326

Od początku 35641

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Dość śmierci na naszych drogach !!! Posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dość śmierci na naszych drogach - wzrost liczby zabitych w wypadkach samochodowych w 2019 roku.

25 października 2019 r. odbyło się kolejne posiedzenie Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym jako członek uczestniczył Prezes KFS - Benedykt Partyka. W programie znalazły się miedzy innymi tematy:

  • ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego woj. kuj-pom. za okres 2019 - referował mł. insp. Maciej Zdunowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie KWP)
  • budowa/rozbudowa/przebudowa dróg gminnych i powiatowych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych - referował Pan Zygmunt Borowski, Dyrektor Wydz. Infrastruktury i Rolnictwa Kuj. Pom. Urzędu Woj. w Bydgoszczy (materiał dostępny na stronie UW)
  • podjęcie uchwał w sprawie zatwierdzenia planów wydatków wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego na 2020 r. w części przeznaczonej na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - referujący Pan Marek Staszczyk sekretarz K-P WRBRD (materiał na stronie http://www.k-pwrbrd.word.torun.pl
  • bezpieczeństwo ruchu drogowego na przejazdach kolejowych na terenie województwa kuj.-pom. - referujący Pan Włodzimierz Kiełczyński, Dyr. Biura Bezpieczeństwa Ruchu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dodatkowo znalazły się informacje na temat:

  • ogólnopolskich szkoleń z zakresu stosowania inżynieryjnych środków poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu
  • realizacji na terenie województwa ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej MI i KRBRD pn. "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie"

Podczas dyskusji Pan Benedykt Partyka, przezes KFS złożył wnioski w ramach proaktywności w działaniu aby:

  • wystąpić do centrali PKP o przekazanie torowiska dla miasta Bydgoszcz na odcinku od wiaduktu ul. Żeglarskiej do ul. Gdańskiej wraz z torowiskiem
  • zwrócić się do prezydenta miasta Bydgoszcz o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na wykup gruntów oraz uruchomienia prac projektowo-inwestycyjnych budowy dwóch pasów jezdni od Przychodni Zachód do ulicy Gdańskiej włącznie z budową dwóch przepraw mostowych
  • rozpatrzyć ponownie wniosek o dokonanie zmian projektu ronda w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej (gmina Osielsko) - zgłaszanego przez Pana Piotra Piekarskiego z KFS.
Znajdź nas na Facebook