Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci reklama mycie

Statystyka

Dzisiaj 10

Wczoraj 38

W tygodniu 86

W miesiącu 891

Od początku 73723

Odzew Samorządów na przekazaną prośbę

GMINA BUKOWIEC

Benedykt Partyka
Członek komisji Woj. BRD
Prezes zarządu krajowego KFS
w nawiązaniu do wiadomości od Pana Prezesa, zwracamy się z prośbą o poruszenie sprawy związanej z budową ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 Świecie – Chojnice. W przypadku gminy Bukowiec szczególnie jesteśmy zainteresowani żeby taka ścieżka powstała na odcinku tej drogi przebiegającym w granicach administracyjnych naszej gminy.

Droga wojewódzka nr 240 jest jedną z najbardziej zatłoczonych, a przez to niebezpiecznych dróg wojewódzkich. Według dostępnych danych natężenie ruchu wynosi od 6 do 11 tys. pojazdów na dobę. Jezdnią poruszają się także rowerzyści, często można spotkać pieszych. Taka ilość pojazdów, prędkość przez nie rozwijana stanowi duże zagrożenie szczególnie właśnie dla tych uczestników ruchu.

W tym roku zakończył się remont wspomnianej drogi na 12-kilometrowym odcinku w powiecie tucholskim oraz 3 – kilometrowy odcinek od Świecia do Polskiego Konopatu. W ramach inwestycji powstały już odrębne ciągi pieszo-rowerowe. Naszej gminie zależy, żeby ścieżka z Polskiego Konopatu biegła dalej, w kierunku Tucholi, Chojnic. W związku z powyższym, o ile to możliwe i może stanowić przedmiot prac Komisji, prosimy o poruszenie tego zagadnienia.

Pozdrawiam
Wojciech Kulikowski
sekretarz Gminy Bukowiec
Tel. 52 3309310, 52 3309330
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GMINA KORONOWO

1. Rozbudowa drogi krajowej nr 25 na odcinku od Ronda Lotników przy zjeździe do Koronowa do miejscowości Nowy Dwór, polegająca na budowie  chodnika i ścieżki rowerowej.
Uzasadnienie:
Przedmiotowy odcinek jest bardzo intensywnie użytkowany przez osoby poruszające się pieszo czy rowerami  po jezdni  również po zmroku, co stwarza bardzo duże zagrożenie w ruchu – w ostatnich latach odnotowano na omawianym odcinku kilkanaście kolizji i wypadków, w tym śmiertelnych. Problem był wielokrotnie zgłaszany w Urzędzie Miejskim w Koronowie czy GDDKiA w Bydgoszczy nie tylko przez mieszkańców ale i też przez osoby  poruszające się pojazdami po tej drodze. W dalszych okresach inwestycje można by przedłużyć do miejscowości Buszkowo.

2. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 243 na odcinku Koronowo- Wierzchucin Królewski
Uzasadnienie:
Stan techniczny nawierzchni, paramenty techniczne na tym odcinku drogi w szczególności  szerokość oraz promienie zakrętów w żaden sposób nie zapewniają bezpiecznego poruszania się a w szczególności mijania się pojazdów ciężarowych z ciężarowymi czy również rolniczymi czy osobowymi.  Brak również infrastruktury dla pieszych czy rowerzystów.

3. Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach dla pieszych w ciągu drogi krajowej w miejscowości  Lucim  (km 118+000), pomiędzy Lucimiem i Buszkowem (km 119+500) oraz przy Starym Dworze (km 129+900) poprzez zamontowanie sygnalizacji świetlnej włączanej na żądanie przyciskiem.
Uzasadnienie:
Kierowcy nie zważają na ograniczenie prędkości, tym samym  stwarzają poważne zagrożenie dla pieszych, a w statystykach są zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

 

GMINA ŁYSOMICE

 W nawiązaniu do otrzymanego maila w sprawie j.w. zgłaszam następujące problemy, których rozwiązanie wymaga naszym zdaniem bezzwłocznej interwencji i przystąpienia do działania:

1. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 91 z drogą gminną nr 100640C w Papowie Toruńskim Osieki ( ul.Leśna). Problem wielokrotnie był zgłaszany przez przedstawicieli Gminy, posłów, mieszkańców. Wykonaliśmy koncepcję rozwiązania skrzyżowania i na tym sprawa ucichła. Nic dalej się nie dzieje, poza tym, że GDDKiA zmieniła oznakowanie. Problem jest głębszy i wymaga rozwiązania, ponieważ wyjazd z ul. Leśnej jest niebezpieczny. Wystąpiło wiele kolizji ze skutkiem śmiertelnym włącznie.

2. Kolejnym problemem związanym z DK 91 jest skrzyżowanie w Łysomicach, na którym jedyną formą rozwiązania problemu jest regulacja sygnalizacji świetlnej, natomiast projekty związane z przebudową skrzyżowania zalegają na półkach w archiwach.

3. Droga Wojewódzka nr 552- pomimo wielokrotnych napraw występują głębokie koleiny powstałe w wyniku nadmiernego ruchu m.in. pojazdów ciężarowych. Mimo zapewnień w przeszłości ruch na tej drodze nieznacznie zmalał. Twierdzono, że jak zostanie wykonany odcinek autostradowy to on przejmie ruch z DW552. Uważamy, że obecna konstrukcja drogi nie jest odpowiednia do tak dużego i ciężkiego obciążenia. 

4. Kolejny problem to stan techniczny dróg wojewódzkich na odcinku: połączenie drogi krajowej 91 z drogą wojewódzką nr 499 w Ostaszewie oraz jej przebieg do m. Sławkowo i dalej Kamionki Duże, brak chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 552 od m.Olek do m. Różankowo, na którym to odcinku odbywa się ruch dzieci do przystanku autobusowego i szkoły.

5. Pilnej przebudowy wymaga chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 552 od m. Łysomice do przejazdu kolejowego w Papowie Toruńskim, którego stan techniczny stwarza niebezpieczeństwo dla jego użytkowników.

6. Kolejnym problemem jest organizacja ruchu na drogach wojewódzkich i drodze krajowej a w szczególności brak przejść dla pieszych, brak lub wymagające przesunięcia tablic oznaczających tereny zabudowane, brak oznakowania poziomego itd. Wymienione wyżej problemy powtarzają się na terenie innych samorządów i biorą się one z braku odpowiedniej ilości środków finansowych na realizację tych wszystkich problemów.

Pozdrawiam
Kierownik Referatu Rozwoju
Gospodarczego,Planowania Przestrzennego,Inwestycji i Remontów UG Łysomice
Krzysztof  Sulecki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 56 678-32-22 w.48

 

GMINA JEŻEWO