Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

upadlosc konsumencka

Statystyka

Dzisiaj 3

Wczoraj 38

W tygodniu 41

W miesiącu 413

Od początku 36550

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Odzew Samorządów na przekazaną prośbę

GMINA BUKOWIEC

Benedykt Partyka
Członek komisji Woj. BRD
Prezes zarządu krajowego KFS
w nawiązaniu do wiadomości od Pana Prezesa, zwracamy się z prośbą o poruszenie sprawy związanej z budową ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 Świecie – Chojnice. W przypadku gminy Bukowiec szczególnie jesteśmy zainteresowani żeby taka ścieżka powstała na odcinku tej drogi przebiegającym w granicach administracyjnych naszej gminy.

Droga wojewódzka nr 240 jest jedną z najbardziej zatłoczonych, a przez to niebezpiecznych dróg wojewódzkich. Według dostępnych danych natężenie ruchu wynosi od 6 do 11 tys. pojazdów na dobę. Jezdnią poruszają się także rowerzyści, często można spotkać pieszych. Taka ilość pojazdów, prędkość przez nie rozwijana stanowi duże zagrożenie szczególnie właśnie dla tych uczestników ruchu.

W tym roku zakończył się remont wspomnianej drogi na 12-kilometrowym odcinku w powiecie tucholskim oraz 3 – kilometrowy odcinek od Świecia do Polskiego Konopatu. W ramach inwestycji powstały już odrębne ciągi pieszo-rowerowe. Naszej gminie zależy, żeby ścieżka z Polskiego Konopatu biegła dalej, w kierunku Tucholi, Chojnic. W związku z powyższym, o ile to możliwe i może stanowić przedmiot prac Komisji, prosimy o poruszenie tego zagadnienia.

Pozdrawiam
Wojciech Kulikowski
sekretarz Gminy Bukowiec
Tel. 52 3309310, 52 3309330
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GMINA KORONOWO

1. Rozbudowa drogi krajowej nr 25 na odcinku od Ronda Lotników przy zjeździe do Koronowa do miejscowości Nowy Dwór, polegająca na budowie  chodnika i ścieżki rowerowej.
Uzasadnienie:
Przedmiotowy odcinek jest bardzo intensywnie użytkowany przez osoby poruszające się pieszo czy rowerami  po jezdni  również po zmroku, co stwarza bardzo duże zagrożenie w ruchu – w ostatnich latach odnotowano na omawianym odcinku kilkanaście kolizji i wypadków, w tym śmiertelnych. Problem był wielokrotnie zgłaszany w Urzędzie Miejskim w Koronowie czy GDDKiA w Bydgoszczy nie tylko przez mieszkańców ale i też przez osoby  poruszające się pojazdami po tej drodze. W dalszych okresach inwestycje można by przedłużyć do miejscowości Buszkowo.

2. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 243 na odcinku Koronowo- Wierzchucin Królewski
Uzasadnienie:
Stan techniczny nawierzchni, paramenty techniczne na tym odcinku drogi w szczególności  szerokość oraz promienie zakrętów w żaden sposób nie zapewniają bezpiecznego poruszania się a w szczególności mijania się pojazdów ciężarowych z ciężarowymi czy również rolniczymi czy osobowymi.  Brak również infrastruktury dla pieszych czy rowerzystów.

3. Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach dla pieszych w ciągu drogi krajowej w miejscowości  Lucim  (km 118+000), pomiędzy Lucimiem i Buszkowem (km 119+500) oraz przy Starym Dworze (km 129+900) poprzez zamontowanie sygnalizacji świetlnej włączanej na żądanie przyciskiem.
Uzasadnienie:
Kierowcy nie zważają na ograniczenie prędkości, tym samym  stwarzają poważne zagrożenie dla pieszych, a w statystykach są zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

 

GMINA ŁYSOMICE

 W nawiązaniu do otrzymanego maila w sprawie j.w. zgłaszam następujące problemy, których rozwiązanie wymaga naszym zdaniem bezzwłocznej interwencji i przystąpienia do działania:

1. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 91 z drogą gminną nr 100640C w Papowie Toruńskim Osieki ( ul.Leśna). Problem wielokrotnie był zgłaszany przez przedstawicieli Gminy, posłów, mieszkańców. Wykonaliśmy koncepcję rozwiązania skrzyżowania i na tym sprawa ucichła. Nic dalej się nie dzieje, poza tym, że GDDKiA zmieniła oznakowanie. Problem jest głębszy i wymaga rozwiązania, ponieważ wyjazd z ul. Leśnej jest niebezpieczny. Wystąpiło wiele kolizji ze skutkiem śmiertelnym włącznie.

2. Kolejnym problemem związanym z DK 91 jest skrzyżowanie w Łysomicach, na którym jedyną formą rozwiązania problemu jest regulacja sygnalizacji świetlnej, natomiast projekty związane z przebudową skrzyżowania zalegają na półkach w archiwach.

3. Droga Wojewódzka nr 552- pomimo wielokrotnych napraw występują głębokie koleiny powstałe w wyniku nadmiernego ruchu m.in. pojazdów ciężarowych. Mimo zapewnień w przeszłości ruch na tej drodze nieznacznie zmalał. Twierdzono, że jak zostanie wykonany odcinek autostradowy to on przejmie ruch z DW552. Uważamy, że obecna konstrukcja drogi nie jest odpowiednia do tak dużego i ciężkiego obciążenia. 

4. Kolejny problem to stan techniczny dróg wojewódzkich na odcinku: połączenie drogi krajowej 91 z drogą wojewódzką nr 499 w Ostaszewie oraz jej przebieg do m. Sławkowo i dalej Kamionki Duże, brak chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 552 od m.Olek do m. Różankowo, na którym to odcinku odbywa się ruch dzieci do przystanku autobusowego i szkoły.

5. Pilnej przebudowy wymaga chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 552 od m. Łysomice do przejazdu kolejowego w Papowie Toruńskim, którego stan techniczny stwarza niebezpieczeństwo dla jego użytkowników.

6. Kolejnym problemem jest organizacja ruchu na drogach wojewódzkich i drodze krajowej a w szczególności brak przejść dla pieszych, brak lub wymagające przesunięcia tablic oznaczających tereny zabudowane, brak oznakowania poziomego itd. Wymienione wyżej problemy powtarzają się na terenie innych samorządów i biorą się one z braku odpowiedniej ilości środków finansowych na realizację tych wszystkich problemów.

Pozdrawiam
Kierownik Referatu Rozwoju
Gospodarczego,Planowania Przestrzennego,Inwestycji i Remontów UG Łysomice
Krzysztof  Sulecki
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 56 678-32-22 w.48

 

GMINA JEŻEWO

Znajdź nas na Facebook