Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo temida

logo zawolnosc

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci reklama mycie

Statystyka

Dzisiaj 9

Wczoraj 29

W tygodniu 183

W miesiącu 667

Od początku 89512

oplatek

Podpisanie listu intencyjnego KFS - ZS

att.qkvIEdn Opl3rgGl7YXYyaVDZ6zZDfgGJCWMtNheMQEW dniu 29.11.2024r. w trakcie spotkaniu w siedzibie KFS - BCOPiW został podpisany LIST INTENCYJNY pomiędzy Krajowym Forum Samorządowym reprezentowanym przez Benedykta Partykę prezesa zarządu krajowego ,a Związkiem Sybiraków Oddział Bydgoszcz reprezentowanym przez Andrzeja Wiosnę prezesa zarządu w obecności koleżanek i kolegów obu stowarzyszeń . Związek Sybiraków wraz z przedstawicielami ZA WOLNOŚĆ będą naszymi partnerami w zaplanowanych trzech  konferencjach  w dniach 29 .01.2025r. , 27.02.2025r. oraz 22.05.2025r. w godz.16,00-18.00 pod nazwą ,,WSPOMNIENIA LAT 1944-1989''. Tematyką spotkania będzie część historyczna oraz rozmowa o odszkodowaniach  zadośćuczynieniach dla represjonowanych i ich rodzin w czasie komunizmu . Zainteresowane osoby dowiedzą się również  : 

- Dlaczego i przez kogo Polacy byli represjonowani ?

- Czym były represje PRL ?

- Jak walczyć o zadośćuczynienie krzywd ?

- Co można otrzymać w ramach odszkodowania ?

Czytaj więcej: Podpisanie listu intencyjnego KFS - ZS

Zaproszenie na spotkanie

plakat

Pod patronatem medialnym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw

logopik kolor

Głos realisty z okazji Dnia Seniora

To już nie przypuszczenie ale pewność.

Polska - podobnie jak większość zamożnych krajów staje się krajem opiekuńczym, (albo już jest), gdzie coraz większą część dochodu narodowego przeznacza się na rozmaite programy pomocowe. Przykłady? Jest ich wiele – generalnie można podzielić je na trzy kategorie

I. Programy ułatwiające opiekę i wychowanie dzieci („Maluch”, „Aktywny rodzic”, „Osiemset +”)

II. Opiekę senioralną (emerytury i renty, „Bon senioralny”, „Senior 75+”)

III. Dotyczące osób niepełnosprawnych ( świadczenie pielęgnacyjne , zasiłek pielęgnacyjny , specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, renta socjalna , zasiłek stały czy zasiłek okresowy.

Dodajmy do tego dopłaty do pobytu w sanatorium (pobyt z opiekunem), wczasy rehabilitacyjne, dopłaty do Domów Dziennego Pobytu..

Czytaj więcej: Głos realisty z okazji Dnia Seniora

Narodowe Święto 11 listopada. Ważny dzień dla każdego Polaka.

image11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat zapisanych na kartach polskiej historii. Dzień, w którym Naród Polski odzyskał swoje miejsce na mapie Europy. Stało się to za sprawą wyjątkowego zbiegu okoliczności, kiedy to wszystkie trzy mocarstwa zaborcze poniosły klęskę w I Wojnie Światowej. 11 listopada 1918 roku, w wagonie kolejowym we francuskim Compiègne podpisany został akt kapitulacji Niemiec, kończący I Wojnę Światową. Tego samego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.Dla upamiętnienia tych ważnych wydarzeń, 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości, dzień ustawowo wolny od pracy.

106 lat które upłynęły od tamtego dnia, możemy podzielić na cztery odrębne okresy:

I - okres w którym państwo polskie ustalało swoje granice, konsolidowało ziemie po zaborach i odbudowało zniszczenia.

II – wrzesień 1939 do 8 maja 1945 to czas zawieruchy II Wojny Światowej i okupacji przez dwóch nowych/starych zaborców – faszystowskie Niemcy i ZSRR.

III - to okres iluzorycznej wolności i odbudowy państwa w nowych granicach, połączonych z utratą ziem na wschodzie i przesunięciem granic na zachód; trwał do 4 czerwca kiedy to na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne.

IV - Zwycięstwo opozycji które było jednocześnie plebiscytem i sądem dla rządów „komuny” otworzyło nową epokę w najnowszych dziejach Polski.17 września 1993 r. ostatnie oddziały okupacyjnych wojsk radzieckich opuściły Polskę; była to kropka nad „i”.

Czytaj więcej: Narodowe Święto 11 listopada. Ważny dzień dla każdego Polaka.

Sprawozdanie ze spotkania 3.10.2024

W dnu 3 października odbyło się spotkanie Zarządu KFS w Sali Konferencyjnej siedziby BCOPiW ul. Gdańska 5. Spotkanie otworzył prezes Benedykt Partyka który odczytał porządek zebrania. Najdłużej działającym w Stowarzyszeniu członkom została wyręczona honorowa ”Złota Odznaka KFS” którą otrzymali:

  • prof. Janusz Kwiecień
  • Kol. Lilla Szpojda
  • Kol. Rafał Kuskowski
  • Kol. Witold Szulc
  • Kol. Zofia Stachowiak
  • Kol. Piotr Piekarski
  • Kol. Marek Łukaszewski
  • Kol. Lech Zagloba Zygler

W imieniu organizacji serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym Benedykt Partyka prezes zarządu krajowego KFS.

Czytaj więcej: Sprawozdanie ze spotkania 3.10.2024