Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci reklama mycie

Statystyka

Dzisiaj 7

Wczoraj 27

W tygodniu 7

W miesiącu 55

Od początku 57810

Spotkanie na Osowej Górze

W Bydgoskiej dzielnicy Osowa Góra jest mnóstwo problemów do rozwiązania. Podczas każdej kolejnej kampanii wyborczej kandydaci obiecują mieszkańcom złote góry. Niestety wielu z nas daje się na to nabrać. Obietnice często nie są spełniane. Ostatnie dni pokazały wyraźnie jak ważni jesteśmy dla naszych niektórych radnych. W spotkaniu, które odbyło się 20 września w ZS nr 24  uczestniczyło jedynie dwóch radnych tj. Pan Szymon Róg oraz Robert Langowski pomimo, że wysłano 5 zaproszeń. Rodzi się pytanie dlaczego pozostali Radni byli nieobecni na tak ważnym spotkaniu z przedstawicielami UM? Jak mogą Państwo zauważyć w załączniku, KFS zapraszając panów radnych na spotkanie, przedstawiło szczegółowo wszystkie zagadnienia, które na spotkaniu zostaną poruszane. Są to bardzo ważne, a wciąż nie rozwiązane problemy, które spędzają sen z powiek mieszkańcom dzielnicy Osowa Góra.

 

Czytaj więcej: Spotkanie na Osowej Górze

Co stanowi ustawa o samorządzie gminnym w sprawie radnych?

Postanowienia o radnych zawarte są w art. 23-25 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. (z późn. zmianami).

Art. 23.

1. Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.

2. Radni mogą tworzyć kluby radnych, działające na zasadach określonych w statucie gminy.

Czytaj więcej: Co stanowi ustawa o samorządzie gminnym w sprawie radnych?

Piknik Organizacji Pozarządowych

KFS było jak co roku obecne na Pikniku Organizacji Samorządowych, 18 czerwca. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, w południe wręczony został dyplom samorządowca za działalność na rzecz rozwoju lokalnej samorządności. Otrzymała go bydgoska radna, Pani Grażyna Szabelska. W załączeniu prezentujemy małą fotorelację z pikniku.

Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia materiału z programu Zbliżenia, zaprezentowanego przez TV Bydgoszcz 18 czerwca (od minuty 14:30)

Czytaj więcej: Piknik Organizacji Pozarządowych

Czy prywatny numer telefonu sołtysa stanowi informację publiczną?

Prywatnego numeru telefonu nie można uznać za informację publiczną podlegającą udostępnieniu.

Zgodnie z art. 36 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506), sołtys jest organem wykonawczym w sołectwie. Na mocy ust. 3 powołanego przepisu korzysta on z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Pojęcie funkcjonariusza publicznego zostało zdefiniowane w art. 115 § 13 pkt 4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks Karny (Dz. U. z 2018 r. poz. 1600 z późn. zm.) i stanowi, że funkcjonariuszem publicznym jest osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wykonywania decyzji administracyjnych.

Czytaj więcej: Czy prywatny numer telefonu sołtysa stanowi informację publiczną?

Pani Grażyna Szabelska - Samorządowcem Roku 2022

W uznaniu zasług na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego miasta Bydgoszczy – Zarząd Stowarzyszenia Krajowego Forum Samorządowego w Bydgoszczy na mocy statutu oraz zgodnie z uchwałą Zarządu KFS z dnia 25 maja 2022 roku, postanowił uhonorować Panią Grażynę Szabelską „Dyplomem Samorządowca Roku 2022”

Pani dr Grażyna Szabelska wykonuje mandat radnej Rady Miasta Bydgoszczy od 2014 roku. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Klubu Radnych PiS. Jako radna pełni również funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Nauki, ponadto zasiada w Komisji Edukacji oraz Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Grażyna Szabelska jest adiunktem w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu i publikuje prace z zakresu teorii wychowania i pedagogiki rodziny. Jest również zatrudniona jako ekspert w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełni funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny.

Czytaj więcej: Pani Grażyna Szabelska - Samorządowcem Roku 2022

Znajdź nas na Facebook