Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 6

Wczoraj 19

W tygodniu 99

W miesiącu 522

Od początku 42053

Informacja o Festiwalu piosenek Jacka Kaczmarskiego

Już w najbliższą sobotę rusza XI Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Żródło wciąż bije”. Z całej Polski zjadą najlepsi wykonawcy tego typu muzyki. Zapraszamy serdecznie.

Tegoroczny Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Żródło wciąż bije” będzie miał niesamowicie silną obsadę. Z nadesłanych 43 zgłoszeń jury wybrało 18 najlepszych artystów. Organizatorów cieszy fakt, że najwięcej wykonawców zdecydowało się na najtrudniejszą konkurencję festiwalową tj. „Pojedynek z Mistrzem”. Polega ona na tym, że artysta wykonuje jeden utwór Jacka Kaczmarskiego i jeden autorski. Tak duże zainteresowanie pojedynkiem wskazuje na to, że bydgoskie „Żródło” dryfuje w kierunku festiwalu piosenek autorskich. To bardzo dobry kierunek.

Najwięcej artystów przyjedzie do nas z Warszawy, Wrocławia i Pomorza. Posłuchamy czterech zespołów i czternastu solistów. Pula nagród w tym roku to łącznie około 10 tys. zł.

Jury festiwalowe, jak co roku, będzie składało się z samych profesjonalistów i znawców muzyki oraz słowa. Przewodniczącym będzie Maciej Różycki. Festiwal poprowadzą sprawdzeni od lat w tej roli Mariusz "Rosół" Ziółkowski i Jerzy Kamiński.

Na przesłuchania konkursowe (11 czerwca , Światłownia) wstęp wolny. Drugiego dnia festiwalowego (12 czerwca, Hotel ‘”Pod Orłem”) obowiązują  zaproszenia, które można odebrać w Światłowni. Do zaproszeń dołączamy cegiełkę na rozwój Światłowni.

Poniżej dokładny program imprezy:

sobota 11.06.2016, Otwarta Przestrzeń Światłownia (Bydgoszcz, ul. Św. Trójcy 15)

godz. 16.00 - rozpoczęcie części konkursowej

1. „Zachodnia 13” (Wrocław), zespół, „Sen Katarzyny II”, „Śmiech”

2 „Embrion Narodziarski”(Warszawa), zespół „Wykopaliska”, „Ballada o istotkach”

3. Andrzej Dębowski (Warszawa), solista, „Ballada żebracza”, „Przyśpiewka bylejaka o europejskości Polaka”

4. Vanessa Tymosiak (Bydgoszcz), zespół, „Krzyk”, „Przedszkole”

5. Adrian Mateusz Wysocki (Grodzisk),solista, „A my nie chcemy uciekać stąd”, „Syn marnotrawny”

6. Wojciech „Biesiad” Biesiadecki i Wojciech  „Schultz” Szafrański (Gdynia), Pojedynek z Mistrzem, „Autoportret Witkacego”, „To ja, wasz brat”

7. Zuzanna Wiśniewska (Toruń), solista, „Barykada”, „Kanarek”

8. Jacek Plisak (Warszawa), solista, „Jan Kochanowski”, „Ja”

9. „Pieprz” (Bydgoszcz), zespół „Pieśń o śnie”, „Wygnanie z raju”

10. Olga Bojar (Poznań), Pojedynek z Mistrzem, „Zmęczony burz szaleństwem", „Zbroja”

11. Janusz „Cybull” Skwira (Łódż), Pojedynek z Mistrzem, „Panowie życia i śmierci”, „Walka Jakuba z aniołem”

12. Andrzej Horabik (Gdynia), solista, „Straszny rwetes, bracie ośle…”, „Czerwcowy wicher przy kominku”

13. Piotr Ogorzałek (Wrocław), Pojedynek z Mistrzem, „Rublow”, "Prośba naiwna"

14. Miłosz Dziurleja (Mnichowo), Pojedynek z Mistrzem, „Nasza klasa”, „Kakao Anielki”

15. Grzegorz Paczkowski (Warszawa), Pojedynek z Mistrzem, „Śpij spokojnie’, „Pochwała człowieka”

16. Nina Koziołocka (Starogard Gdański), solista, „Powrót", „ Bal u Pana Boga"

17. Andrzej Marczyński (Wejherowo), Pojedynek z Mistrzem, „Wędrówka z cieniem”, „Deszcz”

18. Łukasz Jędrys (Olsztyn), Pojedynek z Mistrzem, „Postmodernizm”, „Hydra”

      ok. godz. 19.00 - recital laureata X Festiwalu Jakuba Kwaśniewskiego

ok. godz. 20.00 - wytypowanie przez jury uczestników Koncertu Laureatów
      (kolejność alfabetyczna).

niedziela 12.06.2016, Sala Malinowa hotelu „Pod Orłem” (Bydgoszcz, ul. Gdańska 14)

godz. 16.00 – Koncert Laureatów XI Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije”

ok. godz. 17.00 – Koncert Jana Jakuba Należytego z zespołem

Jan Jakub Należyty- koncert

Jan Jakub Należyty - polski aktor estrady, piosenkarz, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich. Autor sztuk teatralnych. Urodził się w Nakle nad Notecią. Pierwsze debiutanckie próby wokalne podejmował na estradach bydgoskich klubów „Kosmos” i „Orion”. Udanie startował w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki (1980). Zadebiutował na XX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1983 roku, gdzie zdobył nagrodę Grand Prix im.Karola Musioła w konkursie „Promocje” za wykonanie piosenki „Zawód Clowna”. Okrzyknięto go wtedy odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Fascynuje go piosenka francuska, której pozostał wierny do dziś. Występował w kabarecie Jana Pietrzaka, pojawiał się też w wielu radiowych i telewizyjnych programach literacko-muzycznych. Dziś Jan Jakub Należyty skupia się na recitalach i twórczości teatralnej. Jest autorem następujących sztuk: Trzy razy łóżko (granej w całej Polsce pod szyldem Teatru Komedia Kraków, który założył z żoną Małgorzatą Żukrowską-Należyty) oraz we wrocławskim Teatrze Komedii, Ta cisza to ja – wyk. Jacek Kawalec, Mój dzikus (z Emilianem Kamińskim), Piękne panie i panowie (z Andrzejem Leśniewskim) granych w Teatrze Kamienica, Andropauza- męska rzecz, czyli Zdecydowana odpowiedź na Klimakterium, Dieta cud – komedia odchudzająca, Andropauza 2 czyli Męska rzecz być z kobietą - granych w teatrze Palladium w Warszawie i w całej Polsce (Agencja Promocyjno - Koncertowa Syndykat Artystyczny) oraz Viagra i chryzantemy Teatr Komedia Kraków (realizacja w przygotowaniu). Pisze teksty do piosenek dla wielu wykonawców, m.in. dla Beaty Rybotyckiej, Zbigniewa Wodeckiego czy Jacka Wójcickiego.

ok. godz. 18.00 – recital Jacka Wójcickiego

Jacek Wójcicki od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

„Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu!” Tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Festiwal dotowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Patronat naukowy: Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa. Patronaty medialne: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Telewizja Republika.

Festiwal współtworzą: Inicjatywa Kulturalna Bard, Lokalna Inicjatywa Kulturalna, SKOK Stefczyka, Aviotech Electric, WZZ Solidarność Oświata, Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego, Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, Firma Gotowski, Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych, Rekpol, Remedia, Tam-Pol,  Eventus Dochodzenie Odszkodowań, Księgarnia Ludzi Sukcesu, Siropol, Rotary Club, Hotel Pod Orłem, Lynx Optique, Poseł Tomasz Latos, Senator Andrzej Kobiak, Otwarta Przestrzeń Światłownia 

plakat

Znajdź nas na Facebook