Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 9

Wczoraj 15

W tygodniu 24

W miesiącu 420

Od początku 45986

Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Wiele już było zachwytów nad „dobrą” kondycją samorządów w Polsce, których kształt zawdzięczamy jednej z czterech sztandarowych reform premiera Buzka. Warto się jednak zastanowić czy faktycznie jest tak dobrze z tą samorządnością? Zwłaszcza, że najgorliwszymi piewcami jej osiągnięć są najwięksi beneficjenci, czyli sami samorządowcy. W trzystopniowym samorządzie (gminnym, powiatowym i wojewódzkim) mamy obecnie prawie 47 tys. radnych. Samorządy zatrudniają też całą armię pracowników, liczącą na koniec 2017 roku 256,2 tys. osób i dysponują rocznym budżetem równym 2/3 budżetu państwa. Należy też zauważyć, że dzięki wielkiemu strumieniowi pieniędzy nasze najbliższe otoczenie powoli zmienia się na lepsze. Ale czy jest to wyłączna zasługa samorządowców oraz ich „ciężkiej” i „uczciwej” pracy? Zaczynamy w towątpić….

Czytaj więcej: Rąbek prawdy na temat samorządów oczyma wyborców

Wirusowe impresje…

To dość irytujące, że dzień po dniu, w mediach brak wyjaśnień na temat funkcjonowania naszego układu odpornościowego.

Cały czas mówi się o ochronie zewnętrznej, która ma nas ratować: o zakładaniu osłon na usta i nos, zachowaniu dystansu, kupowaniu różnego rodzajużeli. Należy w tym miejscu powiedzieć, żeim więcej używamy tych żeli na bazie alkoholu, tym bardziej przepuszczalny i wrażliwy na wirusy staje się naskórek... Powróćmy zatem do klasycznego mydła.

Równocześnie w mediach zaczyna się mówić o rozwiązaniach pochodzących z zewnętrznej sfery człowieka – leczeniu farmakologicznym lub szczepionkach.W ocenie wielu autorytetów medycznych pozwolenia na pospieszne dopuszczenie szczepionek do obrotu będzie obarczone dużym ryzykiem skuteczności, a nawet utratą zdrowia i życia.

Czytaj więcej: Wirusowe impresje…

Pamięć o tych, którzy odeszli

Dwa pierwsze dni listopada to czas kiedy wspominamy bliskich, których już z nami nie ma. Każdy z nas pochyla się w tych dniach nad grobami rodzinnymi, ale też szukamy na pomnikach nazwisk przyjaciół, a także osób znanych nam i cenionych. Tego dnia najważniejsza jest pamięć i modlitwa. My członkowie KFS również sięgamy pamięcią do tych, którzy pozostali w naszych sercach na zawsze. Są to m. in.: Antoni Pozniak, Andrzej Kotulski, Ignacy Kołata , Mariusz Janka , Irena Kozłowska, Józef Piekarski , Janusz Dzięcioł, prof. Jerzy Przystawa, prof.Zbigniew Religa.

"Losy ludzi spina klamra czasu, pamięć o bliskich i miłość do nich jest ponadczasowa".

 

 

 

 

Święto Niepodległości

Podpisane w dniu 11 listopada 1918 r. zawieszenie broni przyniosło Polsce od dawna wyczekiwane wyzwolenie spod zaborów. Ten akt dziejowej sprawiedliwości był przede wszystkim owocem wytrwałego zmagania całego narodu o zachowanie tożsamości i duchowej wolności. Wielu zapłaciło za wolność Ojczyzny najwyższą cenę, przelewając krew i oddając życie w kolejnych powstaniach, na różnych frontach wojennych. Wszystkie te wysiłki ojcowie nasi opierali na nadziei, płynącej z głębokiej wiary w Opatrzność Bożą.

Dopiero w 1937 roku – 11 listopada został oficjalnie uznany za święto polskiej niepodległości. Podczas okupacji niemieckiej, a później przez długie lata zniewolenia sowieckiego, święto to było rugowane ze świadomości społecznej. Dopiero od czasu transformacji ustrojowej w 1989 roku możemy świętować naszą niepodległość właśnie 11 listopada.

W tym roku święto to przypadło na czas szczególny wywołany obostrzeniami z powodu epidemii. Nie wolno nam jednak zapomnieć naszej niepodległości. Świętujmy zatem ten radosny dzień w naszych sercach. Nie wstydźmy się naszej polskości. Niech zewnętrznym wyrazem naszego patriotyzmu będą udekorowane flagami narodowymi nasze domy, samochody i miejsca pracy.

Niech żyje Polska!

Znajdź nas na Facebook