RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
ul. Kutrowa 6
85-435 Bydgoszcz
NIP 953-23-36-521

KRS 0000046392
REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 2

Wczoraj 32

W tygodniu 163

W miesiącu 407

Od początku 28511

BEN reklama

APEL

Stowarzyszenie Ogólnokrajowe Krajowe Forum Samorządowe powstało jako droga do zapewnienia godnego życia poprzez przywrócenie samodzielności samorządowej miejscowych społeczności, która w ten sposób chciałaby odzyskać wpływ na kształtowanie swojego otoczenia i przyszłości. Szukając własnej drogi patrzymy na przykłady, w jaki sposób już to inni. Uważamy,że jednym z błędów, które spowodowały obecną sytuację było stworzenie miast na prawach powiatu, które nie doprowadziły do konsolidacji różnych miejscowości i gmin, które zostały zlikwidowane i nie dały lokalnym wspólnotom pełni praw demokratycznych.

Może lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie w ich miejsce powiatów ziemskich, w którym każda wspólnota miałaby swoją tożsamość. Jednak reforma administracyjna z 1999 roku pominęła ten problem, które przez lata niesie niekorzystne konsekwencje dla rozwoju lokalnego. Zmianami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi nie można wszystkiego tłumaczyć, bo ważny był również brak wyobraźni przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji co pokazują audyty społeczne w danych miastach i gminach które wykonujemy dla potrzeb danej społeczności na ich prośbę.

W związku z tym szukając odpowiedzi odpowiedzi na własne problemy i wskazując na ich uwarunkowania prawne i ustawowe zwracamy się z prośbą do środowisk samorządowych, stowarzyszeń i mieszkańców zainteresowanych tymi problemami o przekazanie swoich opinii i doświadczeń, które pozwolą lepiej zrozumieć przestawione zjawiska i dotyczą następujących zagadnień:

  1. Funkcjonowanie samorządu jako rzeczywistego reprezentanta wspólnoty obywateli i pogodzenia interesów różnych wspólnot w ramach jednej jednostki samorządowej. Jakie skutki może przynieść dla małych jednostek samorządowych ustawa metropolitarna?
  2. Realizacja konstytucyjnej zasady równoważonego rozwoju z uwzględnieniem rozwoju przemysłu, infrastruktury drogowej i ochrony środowiska.
  3. Możliwości wpływu na władze samorządowe i podejmowanie decyzji w rozbudowanych jednostkach samorządowych skupiających różne społeczności.
  4. Jak wygląda funkcjonowanie i utrzymywanie instytucji kultury, oświaty i ogólnie zapewniających poziom cywilizacyjny wspólnoty

Zainteresowane osoby problematyką samorządową namawiamy do otwierania samodzielnych oddziałów Krajowego Forum Samorządowego jako wspólnot bezpartyjnych.

Pamiętaj - to Ty Masz Decydować o przyszłości swojej małej ojczyzny!

Znajdź nas na Facebook