Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 4

Wczoraj 12

W tygodniu 80

W miesiącu 46

Od początku 42637

APEL

Stowarzyszenie Ogólnokrajowe Krajowe Forum Samorządowe powstało jako droga do zapewnienia godnego życia poprzez przywrócenie samodzielności samorządowej miejscowych społeczności, która w ten sposób chciałaby odzyskać wpływ na kształtowanie swojego otoczenia i przyszłości. Szukając własnej drogi patrzymy na przykłady, w jaki sposób już to inni. Uważamy,że jednym z błędów, które spowodowały obecną sytuację było stworzenie miast na prawach powiatu, które nie doprowadziły do konsolidacji różnych miejscowości i gmin, które zostały zlikwidowane i nie dały lokalnym wspólnotom pełni praw demokratycznych.

Może lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie w ich miejsce powiatów ziemskich, w którym każda wspólnota miałaby swoją tożsamość. Jednak reforma administracyjna z 1999 roku pominęła ten problem, które przez lata niesie niekorzystne konsekwencje dla rozwoju lokalnego. Zmianami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi nie można wszystkiego tłumaczyć, bo ważny był również brak wyobraźni przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji co pokazują audyty społeczne w danych miastach i gminach które wykonujemy dla potrzeb danej społeczności na ich prośbę.

W związku z tym szukając odpowiedzi odpowiedzi na własne problemy i wskazując na ich uwarunkowania prawne i ustawowe zwracamy się z prośbą do środowisk samorządowych, stowarzyszeń i mieszkańców zainteresowanych tymi problemami o przekazanie swoich opinii i doświadczeń, które pozwolą lepiej zrozumieć przestawione zjawiska i dotyczą następujących zagadnień:

  1. Funkcjonowanie samorządu jako rzeczywistego reprezentanta wspólnoty obywateli i pogodzenia interesów różnych wspólnot w ramach jednej jednostki samorządowej. Jakie skutki może przynieść dla małych jednostek samorządowych ustawa metropolitarna?
  2. Realizacja konstytucyjnej zasady równoważonego rozwoju z uwzględnieniem rozwoju przemysłu, infrastruktury drogowej i ochrony środowiska.
  3. Możliwości wpływu na władze samorządowe i podejmowanie decyzji w rozbudowanych jednostkach samorządowych skupiających różne społeczności.
  4. Jak wygląda funkcjonowanie i utrzymywanie instytucji kultury, oświaty i ogólnie zapewniających poziom cywilizacyjny wspólnoty

Zainteresowane osoby problematyką samorządową namawiamy do otwierania samodzielnych oddziałów Krajowego Forum Samorządowego jako wspólnot bezpartyjnych.

Pamiętaj - to Ty Masz Decydować o przyszłości swojej małej ojczyzny!

Znajdź nas na Facebook