Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

upadlosc konsumencka

Statystyka

Dzisiaj 2

Wczoraj 11

W tygodniu 25

W miesiącu 356

Od początku 33446

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

APEL

Stowarzyszenie Ogólnokrajowe Krajowe Forum Samorządowe powstało jako droga do zapewnienia godnego życia poprzez przywrócenie samodzielności samorządowej miejscowych społeczności, która w ten sposób chciałaby odzyskać wpływ na kształtowanie swojego otoczenia i przyszłości. Szukając własnej drogi patrzymy na przykłady, w jaki sposób już to inni. Uważamy,że jednym z błędów, które spowodowały obecną sytuację było stworzenie miast na prawach powiatu, które nie doprowadziły do konsolidacji różnych miejscowości i gmin, które zostały zlikwidowane i nie dały lokalnym wspólnotom pełni praw demokratycznych.

Może lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie w ich miejsce powiatów ziemskich, w którym każda wspólnota miałaby swoją tożsamość. Jednak reforma administracyjna z 1999 roku pominęła ten problem, które przez lata niesie niekorzystne konsekwencje dla rozwoju lokalnego. Zmianami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi nie można wszystkiego tłumaczyć, bo ważny był również brak wyobraźni przy podejmowaniu tak kluczowych decyzji co pokazują audyty społeczne w danych miastach i gminach które wykonujemy dla potrzeb danej społeczności na ich prośbę.

W związku z tym szukając odpowiedzi odpowiedzi na własne problemy i wskazując na ich uwarunkowania prawne i ustawowe zwracamy się z prośbą do środowisk samorządowych, stowarzyszeń i mieszkańców zainteresowanych tymi problemami o przekazanie swoich opinii i doświadczeń, które pozwolą lepiej zrozumieć przestawione zjawiska i dotyczą następujących zagadnień:

  1. Funkcjonowanie samorządu jako rzeczywistego reprezentanta wspólnoty obywateli i pogodzenia interesów różnych wspólnot w ramach jednej jednostki samorządowej. Jakie skutki może przynieść dla małych jednostek samorządowych ustawa metropolitarna?
  2. Realizacja konstytucyjnej zasady równoważonego rozwoju z uwzględnieniem rozwoju przemysłu, infrastruktury drogowej i ochrony środowiska.
  3. Możliwości wpływu na władze samorządowe i podejmowanie decyzji w rozbudowanych jednostkach samorządowych skupiających różne społeczności.
  4. Jak wygląda funkcjonowanie i utrzymywanie instytucji kultury, oświaty i ogólnie zapewniających poziom cywilizacyjny wspólnoty

Zainteresowane osoby problematyką samorządową namawiamy do otwierania samodzielnych oddziałów Krajowego Forum Samorządowego jako wspólnot bezpartyjnych.

Pamiętaj - to Ty Masz Decydować o przyszłości swojej małej ojczyzny!

Znajdź nas na Facebook