RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 1

Wczoraj 15

W tygodniu 1

W miesiącu 450

Od początku 31887

BEN reklama

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Komu potrzebny jest taki poseł?

To pytanie zadają wybranym parlamentarzystom RP oraz radnym członkowie Krajowego Forum Samorządowego.

Jednym z głównych i podstawowych obowiązków każdego posła i radnego jest bezsprzecznie dbałość o interes publiczny. To właśnie w tym celu zostaje on posłem na sejm, senatorem lub radnym. Ma tworzyć prawo lub przegłosowywać uchwały, które leżą w interesie wyborców. Na jego działalność są wydawane pieniądze podatników. Opłacamy jego diety, „kilometrówki”, hotele, biura, obiadki, kawior itp. Czasem jednak zadajemy sobie pytanie: po co finansować działalność posła, który nie spełnia naszych oczekiwań lub obietnic wyborczych? Przy czym on sam nie ma sobie nigdy nic do zarzucenia. Twierdzi, że działa w interesie publicznym, że walczy. To przecież „swój chłop”! W jeden dzień jest w stanie „obskoczyć” kilka imprez: od pogrzebu aż po dożynki, od świątyni do stadionu. Pogrzeb to oczywiście żadna impreza, ale umówmy się, w PR to nie zmarły jest najważniejszy. Sądzimy, że każdy inteligentny czytelnik zrozumie, co mamy na myśli.

 

Dlatego musimy pamiętać, że jako wyborcy, czasem możemy i powinniśmy zadać głośno pytanie „Komu potrzebny jest taki poseł?” czy też powiedzieć śmiało „Sprawdzam!”

A Ty czytelniku, jak zainwestujesz swoje ciężko zarobione pieniądze? Komu zaufasz i zafundujesz kadencję na Wiejskiej lub w wybranej gminie, mieście czy województwie? Wybierzesz świadomie i inteligentnie czy dasz się nabrać na puste hasło z plakatu?

Pamiętasz hasło ,,Blisko ludzi, dla regionu”? W Bydgoszczy kryją się za takim czy podobnym sloganem liczni politycy z PO, Nowoczesnej, SLD, a może nawet PSL. Podczas kolejnych wyborów proponujemy nie głosować w ten sposób, gdyż poprzednio wybrani okazali się, jak to określili młodzi na jednym ze spotkań samorządowych „Do bani!”.

Dlatego apelujemy do Was, drodzy wyborcy! Weźcie sprawy w swoje ręce, oceniajcie swoich posłów i radnych, a wszystkie uwagi złóżcie osobiście lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w biurze KFS.

Oceniać będą samorządowcy, media oraz studenci. Skorzystajcie z naszej „siły przebicia”. Wyniki ogłosimy we wrześniu 2017.

Czekamy na Was w czwartki w godz. od 16-17:00, lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIS: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka

PO : Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski

KWW „Kukiz 15”: Paweł Skutecki

Nowoczesna: Michał Stasiński

PSL: Eugeniusz Kłopotek

Znajdź nas na Facebook