Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo temida

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci reklama mycie

Statystyka

Dzisiaj 6

Wczoraj 62

W tygodniu 68

W miesiącu 1499

Od początku 80967

baner 24 kfs

 

Pani Grażyna Szabelska - Samorządowcem Roku 2022

W uznaniu zasług na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego miasta Bydgoszczy – Zarząd Stowarzyszenia Krajowego Forum Samorządowego w Bydgoszczy na mocy statutu oraz zgodnie z uchwałą Zarządu KFS z dnia 25 maja 2022 roku, postanowił uhonorować Panią Grażynę Szabelską „Dyplomem Samorządowca Roku 2022”

Pani dr Grażyna Szabelska wykonuje mandat radnej Rady Miasta Bydgoszczy od 2014 roku. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej Klubu Radnych PiS. Jako radna pełni również funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Nauki, ponadto zasiada w Komisji Edukacji oraz Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Grażyna Szabelska jest adiunktem w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu i publikuje prace z zakresu teorii wychowania i pedagogiki rodziny. Jest również zatrudniona jako ekspert w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie pełni funkcję Pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny.

Pani Grażyna Szabelska angażuje się w wiele społecznych inicjatyw miasta i regionu. Jedną z nich jest aktywny udział w organizacji Tygodni Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy.

W swojej działalności ze szczególnym zaangażowaniem upomina się o środowiska osób ubogich, niepełnosprawnych, bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem. Z jej inicjatywy powołano Bydgoskie Porozumienie na Rzecz Wychodzenia z Bezdomności,
w którego skład wchodzą osoby i podmioty wspierające społeczności zagrożone wykluczeniem społecznym i bezdomnością.

Grażyna Szabelska współpracuje i od lat wspiera „Dziecięce Graffiti” – środowisko działające na rzecz osób z Zespołem Downa. Od lat czynnie angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony życia. Nominowana jest związana z ideą upamiętnienia bohaterstwa żołnierzy Armii Krajowej. Jest członkiem nadzwyczajnym i przewodniczącą komisji rewizyjnej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Społecznie jest zaangażowana również
w obywatelską inicjatywę zmierzającą do godnego upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w Bydgoszczy. Jest członkiem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika „Żołnierzy Wyklętych”.

Korzystając z programu inicjatyw lokalnych, wspólnie z mieszkańcami doprowadziła do wybudowania drogi przy Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy.

Aktywność społeczna Pani Grażyny Szabelskiej przejawia się również w czynnym uczestniczeniu w działaniach organizacji pozarządowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej, członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz członkiem NSZZ „Solidarność”.

Działając aktywnie na rzecz lokalnej społeczności, podejmuje liczne inicjatywy
i interpelacje, stając zawsze po stronie pokrzywdzonych. Między innymi
z sukcesem zabiegała o sprawiedliwe obniżenie czynszu dla mieszkańców bydgoskich baraków. Aktualnie, wspólnie z mieszkańcami jest zaangażowana w działania przeciw budowie spalarni niebezpiecznych odpadów przy osiedlu Kapuściska. Przykłady działalności Pani Grażyny Szabelskiej świadczą o jej ogromnym zaangażowaniu w sprawy samorządu, sprawy mieszkańców oraz podnoszenia jakości ich życia.

Uroczyste wręczenie Dyplomu Pani Grażynie Szabelskiej będzie mieć miejsce 18 czerwca 2022 r. o godz. 13- tej podczas V Pikniku Bydgoskich Organizacji Pozarządowych na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.