RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 28

Wczoraj 22

W tygodniu 70

W miesiącu 246

Od początku 30127

BEN reklama

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Komitety Referendalne (1)

Szanowne Koleżanki i Koledzy.
 
Przyszedł czas by tworzyć Komitety Referendalne. Bardzo proszę by wszyscy Rodacy, w których sercach jest dobro Polski - naszej ukochanej Ojczyzny, zaangażowali się w tworzenie tych komitetów. Bardzo proszę o przesyłanie wiadomości o założonych komitetach do Pana Janusza Sanockiego - oddanego Ojczyźnie Patriocie, który kieruje Ogólnopolskim Komitetem Referendalnym. Pamiętajcie, utworzenie komitetów referendalnych pomoże nam skupić bardzo dużą rzeszę Obywateli, którzy popierają Ruch Pawła Kukiza.

Nie bądźmy obojętni na los naszej Ojczyzny i naszych Rodaków.

Poniżej przesyłam Wam komunikat Pawła Kukiza oraz dokładny opis w jaki sposób zakładać komitety i kto może w nich działać:

"Drodzy Przyjaciele!

I. Przesyłam - ponownie - komunikat od Pawła Kukiza i formularz zgłoszenia Komitetu Referendalnego. Komitet to min. 5 osób, maks - może być ile zdołacie skupić wokół Was.

II. Przesyłam także broszurę, jaką ładnych kilkanaście lat temu napisaliśmy wspólnie z śp. prof. Przystawą - to w przystępny sposób przedstawione zagadnienie JOW.  Jak to przerobicie Państwo (prosiłbym, żebyście to potraktowali jako zadanie) wyślę następną broszurę z materiałów podstawowych. Los referendum i Polski jest naprawdę w naszych rękach. Musimy pracować żeby uświadomić naszych rodaków, jak ważną sprawę mamy do rozstrzygnięcia 6 września. Nie szczędźmy sił. pracujmy - przynajmniej w połowie tak intensywnie jak Paweł Kukiz w kampanii. A zaręczam - bo to obserwowałem z bliska - że on po prostu wykonał tytaniczny wysiłek.

III. Pytają mnie Państwo o różne sprawy. Postaram się krotko odnieść do kilku:

a) zgłaszają się osoby, które pracują w służbach mundurowych pytając czy mogą uczestniczyć w działalności komitetów referendalnych. Odpowiadam: Mogą. To nie jest działalność polityczna, to jest referendum ustrojowe. Nigdzie nie ma zakazu uczestniczenia żołnierzy, policjantów czy funkc. straży granicznej w procedurach demokratycznych.

b) Ile osób może liczyć Komitet Ref.?
No zakładamy minimum 5 - bo KR ma do wykonania pracę obywatelską. Maks. nie jest określone, ale socjologia podpowiada, że grupa nie powinna liczyć dużo więcej niż 30 osób. Więc jak macie więcej osób chętnych do pracy to załóżcie dwa komitety, trzy, dziesięć a nawet i sto. Działamy na terenie wyjałowionym przez partyjniactwo. Odbudowujemy właśnie społeczeństwo obywatelskie.

c) Jaki zakres terytorialny ma mieć komitet?
Odpowiadam: Jaki chce.  Zakładając KR nie dostajecie Państwo jakichś uprawnień tylko zgłaszacie się do ciężkiej pracy. Ile obejmiecie swoim działaniem - tyle bierzcie.

d) Czy członkowie PiS-u, PO, SLD czy PSL mogą zawiązać Komitet Referendalny?
odpowiadam: Mogą. Są obywatelami - co prawda "po przejściach" - ale każdy może się nawrócić (patrz historia Mateusza Celnika czy Marii Magdaleny). Warunek jest jeden: szczera praca na rzecz JOW, żadnego partyjnego krętactwa. Ale to już wy w terenie musicie zobaczyć jak kto działa. A mówiąc poważnie - mamy do wykonania niesamowicie ciężka pracę i szansę, którą sukces Pawła umożliwił. Taka szansa może nam się nie przydarzyć nigdy. Więc nie odpędzajmy nikogo.  Bądźcie wielcy i wyrozumiali!

e) Co będziemy robić?
Odpowiadam (jak wczoraj):
  Zadania jakie stoją przed Komitetami referendalnymi to:
1) Prowadzić akcję uświadamiającą co to jest JOW;
2) zakładać nowe komitety w sąsiednich miejscowościach, dzielnicach, środowiskach;
3) organizować spotkania z Pawłem Kukizem i osobami, które mogą wygłosić wykład nt. JOW; (oczywiście wspólnie z innymi Komitetami działającymi w danej miejscowości/ powiecie/ województwie)
4) Dopilnować przebiegu referendum 6 września;

IV. Ci z Państwa, którzy nie nadesłali jeszcze zgłoszeń - proszę o przysłanie do mnie formularza zgłoszeniowego (najlepiej w formacie word'a - to wygodniejsze do obróbki. Nie musicie skanować (i się męczyć).
Jak tylko opanuje sytuację - stworzę listę kontaktową ogólnopolska i dostaniecie ją via internet, żebyście mogli się kontaktować "poziomo"

Pozdrawiam serdecznie
Janusz Sanocki"

Znajdź nas na Facebook