Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo temida

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci reklama mycie

Statystyka

Dzisiaj 5

Wczoraj 62

W tygodniu 67

W miesiącu 1498

Od początku 80966

Wyborco oceniamy pracę radnych miasta bydoszcz w ramach audytu samorządowego p.n. Badanie aktywności radnych

tabela

Podczas audytu samorządowego p.n. ,, Badanie aktywności radnych ,, które przeprowadza Krajowe Forum Samorządowe na wniosek mieszkańców o czym poinformowano Panią Przewodniczącą RM Bydgoszcz w odrębnym piśmie.

Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania samorządem lokalnym , bo jak wiemy zdominowany jest on w ostatnim czasie przez partie polityczne . Przypominamy , że pytania i uwagi można nadal kierować na adres KFS / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / do audytorów , którzy przekażą zaproszonym radnym w czasie spotkania .

 

Dzisiaj rozpoczynamy cykl oceniania pracy radnych i komisji za pośrednictwem mediów społecznościowych m.in. blogi , fora dyskusyjne , zakładki oraz serwisy .

Ponieważ najwięcej uwag i pytań zostało zgłoszonych pod adresem komisji samorządności i statutowo organizacyjnej , a co za tym idzie jej przewodniczącego oraz prezydium RM , stąd przykład tabeli pokazującej ,, pracowitość radnych ,,. , gdzie na 29 RO w mieście tylko 7 jest zg. z regulaminem RM . Jest to stan niepokojący , a właściwie hamujący inicjatywy rozwoju miasta ./ Czy Bydgoski Budżet Obywatelski jest wtedy fikcją ?/

Podajemy skład komisji : przew. Janusz Czwojda ,z-ca przew.Bogdan Dzakanowski, członkowie Wojciech Bulanda , Jan Gaul , Monika Matowska , Jakub Mikolajczak,

 

Do pobrania załącznik

 

Pismo ws. podwyżki za wywóz odpadów komunalnych

Krajowe Forum Samorządowe zwróciło się do Urzędu Miasta Bydgoszczy z prośbą o wyjaśnienie wysokich podwyżek opłat za wywóz odpadów komunalnych. Przedstawiamy pismo skierowane do wiceprezydenta Michała Sztybla.

Badanie aktywności radnych miasta Bydgoszczy

Zarząd krajowy Krajowego Forum Samorządowego informuje o rozpoczęciu realizacji projektu p.n. "Badanie aktywności radnych miasta Bydgoszczy" - w ramach podpisanego porozumienia między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego oraz KFS.

Celem badania jest obiektywne przedstawienie zaangażowania miejskich radnych w działalność dla dobra wspólnoty mieszkańców Bydgoszczy, wyróżnienie tych, którzy w czasie kadencji byli najaktywniejsi  oraz zmobilizowania do pracy mniej aktywnych radnych.

Badanie pracowitości radnych miałoby charakter zebrania informacji poprzez siedem komponentów:

1. Ilość zgłoszonych interpelacji i zapytań samodzielnie lub wspólnie z innymi radnymi.
2. Aktywność w Radzie Miasta (frekwencja na sesjach, posiedzeniach komisji.
3. Dostępność (miejsce i terminy odbywania dyżurów które są udokumentowane).
4. Współpraca z organizacjami pozarządowymi (przykłady, odpisy).
5. Realizacja obietnic wyborczych (porównanie ulotek i programów wyborczych danych radnych), z faktycznymi wynikami pracy radnego.
6. Wskaźnik kosztów pracy (podzielenie wysokości pobranych diet przez czas spędzony na sesji).
7. Opinia dziennikarzy oceniająca kompetencje radnych w zakresie aktywności, skuteczności, asertywności, uczciwości i zaangażowania.

Czytaj więcej: Badanie aktywności radnych miasta Bydgoszczy

Propozycja debaty telewizyjnej nt. marginalizacji Bydgoszczy przez Marszałka województwa

logotvp3bydgoszczSpołeczeństwo województwa kujawsko-pomorskiego ma już serdecznie dość ciągłego słuchania o tym jak Toruń oszukuje Bydgoszcz w sprawach podziału środków unijnych. Mieszkańcy naszego regionu czują się manipulowani, co zagraża naszej spójności i integralności. Pan Marszałk mówi o oczernianiu osób z własnego kręgu i utracie zaufanie społecznego. Natomiast Pan Prezydent odpowiada wprost - mieszkańcy Bydgoszczy są okradani. O tym wszystkim dowiedzieliśmy się na spotkaniu samorządowym w dniu 11 maja br.w bydgoskim ratuszu, po siedmioletnim okresie oczekiwań na spotkanie konsultacyjne. Myślę, że warto było czekać, jak nam powiedziano po spotkaniu.

Czytaj więcej: Propozycja debaty telewizyjnej nt. marginalizacji Bydgoszczy przez Marszałka województwa