RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 28

Wczoraj 22

W tygodniu 70

W miesiącu 246

Od początku 30127

BEN reklama

kfs 100 niepodleglosc

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku Polacy dumnie świętowali jubileuszową, setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Krajowe Forum Samorządowe dołączyło się do celebracji tego wyjątkowego wydarzenia, m. in. prezentując na swojej stronie narodowe barwy.

 

Wójt Roku 2016 - Dariusz Woźniak

W imieniu zarządu Krajowego Forum Samorządowego składam Panu Dariuszowi Woźniakowi, wójtowi gminy Rusiec, gratulację z okazji zdobycia tytułu "Wójta Roku 2016".

Pragnę również pogratulować pozostałym laureatom, którzy wykazali się wielkimi umiejętnościami wykorzystania funduszy, rozbudowy infrastruktury, kanalizacji i wielu innych dziedzin które tak ułatwiają życie Waszych mieszkańców m.in.:

  • Józef Jerzy Rozkosz - gm. Dynia
  • Robert Piętka - gm. Milówka
  • Daniel Krawiec - gm. Przeworski
  • Grzegorz Kozioł - gm. Tarnów
  • Grzegorz Jakuć - gm. Turośń Kościelna
  • Tomasz Hapunow - gm. Zbuczyn
  • Marek Czub - gm. Stoczek Łukowski
  • Tomasz Brzozowski - gm. Stężyca
  • Jerzy Ferdynand Adamski - gm. Dynia

KFS w Białych Błotach

Aktywna działalność organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego jest istotną cechą społeczeństwa demokratycznego, elementem spajającym i aktywizującym społeczność lokalną. Zgodnie z przedstawionym wcześniej pismem Krajowego Forum Samorządowego dot. powołania oddziału KFS gminy Białe Błota pod kierownictwem Pani Hanny Kalaczyńskiej w dniu 26.09 doszło do spotkania organizacyjnego stron przyszłej współpracy. Krajowe Forum Samorządowe reprezentował Benedykt Partyka prezes zarządu KFS. Gminę Białe Błota Pani Katarzyna Kirsten-Piotrowska, wójt oraz Jan Jaworski zastępca.

Czytaj więcej: KFS w Białych Błotach

Pierwszy wniosek po audycie ruszył

Pierwszy wniosek po audycie w Bydgoszczy OSOWA GÓRA rozpoczął swoją realizację - sprawdzamy .
Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, pan Mirosław Kozłowicz wraz z Zastępcą Dyrektora ZDMiKP poinformowali, że do 30 września wykonany zostanie projekt chodnika, natomiast jego realizacja zakończy się do 30  lipca 2017r.  W dniu dzisiejszym tj. 10.10. wysłaliśmy pismo o możliwość zapoznania się z przygotowanym projektem oraz jego kosztami.

Czytaj więcej: Pierwszy wniosek po audycie ruszył

Nowa odsłona dyskusji o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym

10 grudnia 2013 roku na posiedzeniu sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej odbyło się wysłuchanie publiczne złożonego przez Prezydenta RP projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw . Pisaliśmy już o tej inicjatywie legislacyjnej w Biuletynie Kompas (zob. tekst ,omawiając dokładnie zaplanowane w ustawie rozwiązania. Zwracaliśmy tam uwagę m.in. na dające się zaobserwować niespójności (nie wiedzieć czemu, instytucję konsultacji społecznych i wysłuchania publicznego reguluje się tylko na poziomie samorządu gminnego, nie uwzględniając ich roli w samorządach innych szczebli, co cały czas nie zostało zmienione ani uzasadnione).

Czytaj więcej: Nowa odsłona dyskusji o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym

Znajdź nas na Facebook