RuchJOW

Masz pytanie lub chcesz zgłosić propozycję?
Napisz do nas na adres kukiz@kfs.org.pl lub jow@kfs.org.pl

Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
ul. Kutrowa 6
85-435 Bydgoszcz
NIP 953-23-36-521

KRS 0000046392
REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statystyka

Dzisiaj 4

Wczoraj 6

W tygodniu 73

W miesiącu 365

Od początku 28002

BEN reklama

Wójt Roku 2016 - Dariusz Woźniak

W imieniu zarządu Krajowego Forum Samorządowego składam Panu Dariuszowi Woźniakowi, wójtowi gminy Rusiec, gratulację z okazji zdobycia tytułu "Wójta Roku 2016".

Pragnę również pogratulować pozostałym laureatom, którzy wykazali się wielkimi umiejętnościami wykorzystania funduszy, rozbudowy infrastruktury, kanalizacji i wielu innych dziedzin które tak ułatwiają życie Waszych mieszkańców m.in.:

  • Józef Jerzy Rozkosz - gm. Dynia
  • Robert Piętka - gm. Milówka
  • Daniel Krawiec - gm. Przeworski
  • Grzegorz Kozioł - gm. Tarnów
  • Grzegorz Jakuć - gm. Turośń Kościelna
  • Tomasz Hapunow - gm. Zbuczyn
  • Marek Czub - gm. Stoczek Łukowski
  • Tomasz Brzozowski - gm. Stężyca
  • Jerzy Ferdynand Adamski - gm. Dynia

KFS w Białych Błotach

Aktywna działalność organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego jest istotną cechą społeczeństwa demokratycznego, elementem spajającym i aktywizującym społeczność lokalną. Zgodnie z przedstawionym wcześniej pismem Krajowego Forum Samorządowego dot. powołania oddziału KFS gminy Białe Błota pod kierownictwem Pani Hanny Kalaczyńskiej w dniu 26.09 doszło do spotkania organizacyjnego stron przyszłej współpracy. Krajowe Forum Samorządowe reprezentował Benedykt Partyka prezes zarządu KFS. Gminę Białe Błota Pani Katarzyna Kirsten-Piotrowska, wójt oraz Jan Jaworski zastępca.

Czytaj więcej: KFS w Białych Błotach

Pierwszy wniosek po audycie ruszył

Pierwszy wniosek po audycie w Bydgoszczy OSOWA GÓRA rozpoczął swoją realizację - sprawdzamy .
Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, pan Mirosław Kozłowicz wraz z Zastępcą Dyrektora ZDMiKP poinformowali, że do 30 września wykonany zostanie projekt chodnika, natomiast jego realizacja zakończy się do 30  lipca 2017r.  W dniu dzisiejszym tj. 10.10. wysłaliśmy pismo o możliwość zapoznania się z przygotowanym projektem oraz jego kosztami.

Czytaj więcej: Pierwszy wniosek po audycie ruszył

Nowa odsłona dyskusji o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym

10 grudnia 2013 roku na posiedzeniu sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej odbyło się wysłuchanie publiczne złożonego przez Prezydenta RP projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego oraz o zmianie niektórych ustaw . Pisaliśmy już o tej inicjatywie legislacyjnej w Biuletynie Kompas (zob. tekst ,omawiając dokładnie zaplanowane w ustawie rozwiązania. Zwracaliśmy tam uwagę m.in. na dające się zaobserwować niespójności (nie wiedzieć czemu, instytucję konsultacji społecznych i wysłuchania publicznego reguluje się tylko na poziomie samorządu gminnego, nie uwzględniając ich roli w samorządach innych szczebli, co cały czas nie zostało zmienione ani uzasadnione).

Czytaj więcej: Nowa odsłona dyskusji o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym

Znajdź nas na Facebook