Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 7

Wczoraj 12

W tygodniu 83

W miesiącu 49

Od początku 42640

Spotkania Samorządowe - Gdańska 5

siedzibaZ inicjatywy Krajowego Forum Samorządowego uruchamiamy cykl spotkań samorządowych dla mieszkańców Bydgoszczy z udziałem radnych Rady Miasta, gdzie będziecie mogli Państwo zgłaszać sprawy dotyczące miasta i regionu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 lutego  od godziny 16:00 do 17:00. Udział weźmie Pani  radna Rady Miasta Bydgoszczy dr Grażyna Szabelska oraz przedstawiciele Krajowego Forum Samorządowego, kol. Dariusz Wdowiak oraz kol. Iwona Czyżnikiewicz.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie KFS przy ul. Gdańskiej 5 - Ip. pok. nr 8 i 2. Osoby  zainteresowane  spotkaniem, potwierdzają  swój  udział do dnia 25.02 pod nr tel. 600146903 lub 600488097.

Plan pracy KFS na rok 2020

PLAN PRACY KFS NA ROK 2020.

1/. Przyjęcie sprawozdań i z działalności KFS za 2019 rok
2/. Wybory uzupełniające do zarządu
3/. Kontynuacja audytów samorządowych zg. z zapotrzebowaniem oraz "Badaniem Aktywności  Radnych" i członków zarządów gmin i miast
4/. Zorganizowanie V Piknik samorządowy organizacji Pozarządowych z udziałem KFS
5/. Rekomendowanie kandydatów  do komisji wyborczych  w wyborach na Prezydenta RP.
6/. Przygotowanie listy kandydatów do organów pomocniczych RO i sołectw, komisji gminnych miejskich  i wojewódzkich
8/. Oddelegowanie swojego kandydata do Wojewódzkiej Komisji Ruchu Drogowego przy Marszałku Woj.Kuj.Pom.
9/. Zorganizowanie Konferencji – 100-lecia Sądu Okręgowego przy  patronacie Ministra Sprawiedliwości, Prezesa SO oraz  Krajowej Rady Ławniczej
10/. Współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi – udział w pracach komisji wniosków COPiW
11/. W miarę możliwości zgłaszanie wniosków na konkursy UE oraz zg. z ogłoszeniami 
12/. Całoroczne dyżury członków KFS zg. z planowanym harmonogramem tematycznym 
14/. Wspieranie  programów gospodarczych  oraz nagradzanie samorządowców i sołtysów
 15/. Porady prawne i obywatelskie  m.in.  Samorządowe, Spółdzielcze, Wspólnotowe, Bankowe - frankowicze 
17/. Dalsza realizacja  programu p.n. "Rewitalizacja 100 Kamienic na 100 lecie odzyskania niepodległości" – inwentaryzacje wraz z konferencją
18/. Pozyskiwanie nowych członków  oraz powołanie oddziałów terenowych KFS

Wnioski będą uzupełniane w miarę możliwości oraz posiadanych środków.

Szanowny Panie Prezydencie

502px POL Bydgoszcz COA.svgKrajowe Forum Samorządowe działa w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku, Prawo o Stowarzyszeniach (Dz. U. 20 poz. 104 z późniejszymi zmianami). Pragniemy zaproponować Panu Prezydentowi, jako gospodarzowi miasta Bydgoszczy objęcie patronatem wspólnego przedsięwzięcia, jakim jest projekt "Rewitalizacja 100 kamienic na 100 lecie niepodległości Bydgoszczy”.
Bydgoszcz utraciła swoją niepodległość już podczas pierwszego rozbioru Polski w 1772 roku - pragniemy aby ponad wszelkimi podziałami gromadziła nas pamięć przywrócenia Bydgoszczy do macierzy po 148 latach niewoli. W 2020 roku, już za niespełna kilkanaście miesięcy nasze miasto będzie świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej: Szanowny Panie Prezydencie

Witryna Obywatelska

Na stronie Krajowego Forum Samorządowego www.kfs.org.pl rusza Witryna Obywatelska, której celem będzie gromadzenie i ropowszechnianie dobrych praktyk w następujących kategoriach:

  • Wspólnota Obywatelska
  • Partnerstwo Samorządów
  • Obywatelskie Inicjatywy Samorządów

Nasza witryna jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Zachęcamy do zgłaszania własnych inicjatyw, które spróbujemy wdrażać w ramach realizacji projektu pod nazwą "Razem Decydujemy".
Podajemy adres: 85-029 Bydgoszcz ul. Bernardyńska 3  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od obietnic politycznych do realnych działań: Jak przekazuje się w ręce lokalnych społeczności kierowanie wydawaniem środków europejskich na Wyspach

Stopniowo rozszerza się spektrum stosowanych w Polsce narzędzi wspierających partycypację publiczną, wprowadzanych m.in. z inspiracji polityk unijnych. Znajdują one zastosowanie w coraz większej liczbie obszarów życia, gdzie instytucje państwowe rezygnują częściowo z posiadanych kompetencji do podejmowania decyzji dotyczących kierunków dalszych działań i dopuszczają do głosu obywateli. Podejście takie znajduje też zastosowane przy wydatkowaniu środków unijnych.

Czytaj więcej: Od obietnic politycznych do realnych działań: Jak przekazuje się w ręce lokalnych społeczności...

Szukamy pomysłów na dotarcie do mieszkańców 2014!

Ruszamy z kampanią oceniającą prace radnych samorządów gmin, miast, powiatów i sejmiku woj. kuj.pom. oraz organów pomocniczych rad sołectwa i osiedli. Będą przeprowadzane audyty społeczne oceniające prace urzędów. Akcja będzie pod patronatem wybranych mediów, które nie mają związku z układem politycznym. Oceniać będą mieszkańcy danej miejscowości oraz studenci jednego z uniwersytetów p.n. "Oceniamy radnego !!" Jako jedna z 48-miu organizacji oólnokrajowych podpisaliśmy wspólne memorandum, w którym łączymy swoje wysiłki głównie w kierunku zmiany ordynacji wyborczej - JOW. Czekamy również na osoby, które chciałyby współpracować z naszą organizacją.

Czytaj więcej: Szukamy pomysłów na dotarcie do mieszkańców 2014!

Znajdź nas na Facebook