Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 0

Wczoraj 19

W tygodniu 0

W miesiącu 544

Od początku 40933

Konferencja w Sejmie - Jakich sądów potrzebują obywatele?

„Jakich sądów potrzebują obywatele?” Konferencja dla osób poszkodowanych przez sądy i instytucje państwa w III RP.

Sejm RP, Sala kolumnowa wtorek 18 lutego 2020 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, prawdziwą naprawą sądownictwa, prokuratury – przywróceniem sprawiedliwości w naszym państwie.

Zgłoszenia proszę przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Krajowe Forum Samorządowe - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kfs.org.pl

Proszę o podanie nazwisk zgłoszonych uczestników oraz adresów pocztowych bowiem otrzymacie Państwo oficjalne zaproszenie. Ponieważ konferencja odbędzie się na terenie Sejmu zaproszenie będzie jednocześnie wejściówką upoważniająca do uczestnictwa.

Jeśli chcecie Państwo zabrać głos i przedstawić swój problem, proszę uprzejmie o zasygnalizowanie tego w mailu. Czekamy na Państwa wstępne zgłoszenia.

Czytaj więcej: Konferencja w Sejmie - Jakich sądów potrzebują obywatele?

Apel o obniżenie progu referendalnego

Pismo ws. obniżenia progru referendalnego skierowane do Marszałek Sejmu - Elżbiety Witek

Jako ogólnopolskie stowarzyszenie Krajowe Forum Samorządowe oraz inne organizacje pozarządowe m.in. Oburzeni, pozwalamy sobie przekazać na ręce Pani Marszałek - z prośbą o zapoznanie z nim posłów - nasz wniosek w sprawie zmiany art. 4, 1 (zamiast 10% - 5%) oraz art. 55. 2  (zamiast 3/5 – 3/10) ustawy z dnia 15 .09. 2000 r. o referendum lokalnym, co umożliwiłoby przeprowadzenie referendum lokalnego na wniosek nie 10, lecz tylko 5 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy lub powiatu, a referendum w sprawie odwołania np. wójta / burmistrza czy prezydenta miasta przed upływem kadencji byłoby ważne, gdyby wzięło w nim udział nie – jak dotychczas – 3/5 , lecz tylko 3/10 liczby biorących udział w jego wyborze.

Czytaj więcej: Apel o obniżenie progu referendalnego

Pismo do Pana Prezydenta Rafała Bruskiego

Witam Państwa .

Wypełniając obowiązki członka Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Marszałku Woj. zg. z art. 140i pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym zwracam się do Państwa z prośbą o przygotowanie wniosków, które mógłbym zgłosić na posiedzenie komisji w dniu 27 listopada 2019r. Głównym tematem spotkania będzie wstępne omówienie realizacji zadań wskazanych do programu na 2020 i 2021. 

Czytaj więcej: Pismo do Pana Prezydenta Rafała Bruskiego

Wteleński Klub Sportowy

Wspieramy działania WKS OLIMPIA WTELNO.

ulotka page 1 ulotka page 2

KFS - propopzycje dla mieszkańców

W załączniku propozycje Krajowego Forum Samorządowego dla zainteresowanych mieszkańców. Zachęcamy do korzystania z fachowych porad naszych specjalistów.

Dlaczego system wyborczy jest najważniejszą instytucją demokracji?

Poniżej zamieszczamy artykuł Pana Janusza Sanockiego, bardzo ważny głos w dyskusji na temat polskiego systemu wyborczego. Jednocześnie ponownie zachęcamy do działań na rzecz polskiej demokracji

W Polsce nie ma demokracji. W polskim Sejmie dominują partie leninowskiego typu.

Narzekamy na różne dziedziny naszego życia publicznego – służbę zdrowia, szkolnictwo, system podatkowy, emerytalny itd. itp. Piszący te słowa należy akurat do tego pokolenia, które wychowało się w czasach PRL, pamiętającego epokę Gomułki, Gierka i potem stan wojenny. Walczyliśmy z tamtym systemem, bo widzieliśmy jego głupotę i nieefektywność. Przyczyną tej nieefektywności gospodarczej i społecznej – uważaliśmy, że jest brak demokracji. A przecież był w PRL i Sejm i odbywały się do niego wybory, w których obywatele mogli głosować, ba nawet mogli skreślać kandydatów. Ale ci obywatele, którzy mogli skreślać nie mogli kandydować. O tym kto może kandydować decydowała Partia-Matka – Polska Zjednoczona Partia Robotnicza odstępując łaskawie stronnictwom sojuszniczym – Zjednoczonemu Stronnictwu Ludowemu i Stronnictwu Demokratycznemu parę miejsc w Sejmie. Ot taka demokracja socjalistyczna. Z dzisiejszej perspektywy – można zapytać i co w tym było złego? I co się zmieniło?

Czytaj więcej: Dlaczego system wyborczy jest najważniejszą instytucją demokracji?

Drodzy Przyjaciele Wolności!

Poniższy apel publikujemy zgodnie z uchwałą Zarządu KFS z dnia 18.07.2019.

Państwowa Komisja Wyborcza - odpowiadając na moje pytanie – stwierdziła że „Kodeks wyborczy nie przewiduje możliwości by obywatel Polski indywidualnie kandydował do Sejmu RP.”

Jest oczywiste, że w tej sytuacji Kodeks Wyborczy narusza konstytucyjne prawo każdego obywatela – bierne prawo wyborcze. Wiedzieliśmy to od dawna, ale teraz mamy to na piśmie stwierdzone przez organ państwa powołany do kontroli wyborów. Nie możemy zatem pozostać obojętni wobec tego stwierdzenia stanu rzeczy, w którym nasze niezbywalne prawa obywatelskie zostają naruszone.

Czytaj więcej: Drodzy Przyjaciele Wolności!

Pani Milena Briegmann wyrózniona

 Milena1Informujemy, że prestiżową nagrodę "Dyplom Samorządowca" otrzyma w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim Pani  Milena  Briegmann, Sołtys Sołectwa Nekla, Radna Gminy Dobrcz oraz aktywna działaczka na rzecz lokalnej społeczności. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 18 lipca 2019 roku o godzinie 16:00 w siedzibie Zarządu KFS w  Bydgoszczy, przy ulicy Gdańskiej 5 (I p. pok. nr 2). Pani Milenie gratulujemy, a wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej: Pani Milena Briegmann wyrózniona

Znajdź nas na Facebook