Dane adresowe

KRAJOWE FORUM SAMORZĄDOWE
Adres siedziby:
ul. Gdańska 5; 85-005 Bydgoszcz
Adres korespondencyjny:
ul. Kutrowa 6; 85-435 Bydgoszcz
---------------------------------------------
NIP 953-23-36-521
KRS 0000046392

REGON 092481440
BANK PEKAO S.A. II O w Bydgoszczy

20 1240 3493 1111 0000 4297 7937
---------------------------------------------
tel. +48 525207189

tel. kom. +48 660440155
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama

wizytowka ben nieruchomosci

Statystyka

Dzisiaj 2

Wczoraj 18

W tygodniu 20

W miesiącu 467

Od początku 44129

BANER 21KFS

 

Honorowy Członek KFS - dr Wojciech Matraś

KFS DYPLOM HONOROWY MATRASDzisiaj, o godzinie 16 w siedzibie NGO przy ul. Gdańskiej 5, odbędzie się uroczyste spotkanie związane z nadaniem tytułu "Honorowego Członka KFS" oraz wręczeniem "Medalu Prezydenta Miasta Bydgoszczy" Panu dr Wojciechowi Matrasiowi.

 

 

 

 

Życzenia dla przedstawicieli Sadu Okręgowego w Bydgoszczy

wagaZ okazji jubileuszowych obchodów 100-lecia funkcjonowania Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, jako reprezentanci sędziów społecznych składamy serdeczne podziękowania za trud i wysiłek, jaki Państwo wkładacie w budowę wizerunku tak ważnej instytucji państwa na przestrzeni minionych lat.

Praca z drugim człowiekiem wymaga dużej wiedzy, a także ogromnej empatii i wrażliwości dla odmienności oraz słabości ludzkich. Profesjonalizm, poświęcenie się innym pomocy potrzebującym, często kosztem własnym i swoich najbliższych zasługuje na najwyższe uznanie.

Dziękując za Państwa wkład w funkcjonowanie sądu, składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, dalszej wytrwałej pracy i satysfakcjonujących efektów.

Przewodniczący Rady Ławniczej: Benedykt Partyka
Członkowie: Cecylia Bureń - z-ca Przew. Rady, Tomasz Chyła - z-ca Przew. Rady, Wiesława Baranowska - członek, Krystyna Kalinowska - członek, Barbara Losiak - członek Teresa Kierzkowska - członek, Mieczysław Komorski - członek

Stanowisko KFS ws. zamiaru odebrania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy – św. Janowi Pawłowi II

Stanowisko Zarządu Krajowego Forum Samorządowego w Bydgoszczy w sprawie deklaracji Przewodniczącego Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej – Pana Jakuba Mikołajczaka, dotyczącej zamiaru odebrania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy – św. Janowi Pawłowi II skierowane do Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy, Pani Moniki Matowskiej-Gulczyńskiej.

Dnia 27 maja 2020 r. Rada Miasta Bydgoszczy upamiętniła 100 rocznicę urodzin Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. W okolicznościowej uchwale zawarto między innymi wyrazy pamięci Bydgoszczan oraz podziękowania za całokształt pontyfikatu Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy, w tym za ustanowienie Diecezji Bydgoskiej oraz za pielgrzymkę do Bydgoszczy w roku 1999. Podkreślono także zdecydowane upominanie się Ojca Świętego o prawo naszej Ojczyzny do wolności wśród narodów Europy.

W świetle powyższego pojawiła się kuriozalna deklaracja jednego z radnych Rady Miasta Bydgoszczy – Jakuba Mikołajczaka, która zabrzmiała niegodnie, uwłaczająca jednocześnie polskiej samorządności. Dlatego też wyrażamy stanowczy protest przeciwko ewentualnej inicjatywie Przewodniczącego Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, mogącej spowodować odebranie przez Radę Miasta św. Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy.

Dzień Samorządowca

tulpsDzień 27 maja uchwalony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 roku "Dniem Samorządowca"

Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Od 2007 roku polscy samorządowcy mają także oficjalną swoją patronkę, którą została św. Kinga.

W  imieniu  Krajowego  Forum  Samorządowego, które  świętuje 21-lecie swojego Stowarzyszenia z okazji  Dnia  Samorządowca, wszystkim  osobom, które współtworzą samorząd i pracują  na  rzecz swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, Prezydentom, Burmistrzom, Wójtom, Marszałkom, Radnym, Sołtysom oraz wszystkim Pracownikom Samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej  pomyślności i wielu sukcesów w realizacji zadań samorządowych.

Dzięki zaangażowaniu i codziennej pracy na rzecz wspólnot  lokalnych i regionalnych przyczyniacie się do pozytywnych zmian i stałej poprawy warunków życia mieszkańców naszej małej Ojczyzny.

Dziękując za wspólną troskę i działania na rzecz rozwoju lokalnej samorządności, życzymy Kolezankom i Kolegom samych radosnych dni w życiu osobistym.

Konferencja w Sejmie - Jakich sądów potrzebują obywatele?

„Jakich sądów potrzebują obywatele?” Konferencja dla osób poszkodowanych przez sądy i instytucje państwa w III RP.

Sejm RP, Sala kolumnowa wtorek 18 lutego 2020 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, prawdziwą naprawą sądownictwa, prokuratury – przywróceniem sprawiedliwości w naszym państwie.

Zgłoszenia proszę przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Krajowe Forum Samorządowe - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kfs.org.pl

Proszę o podanie nazwisk zgłoszonych uczestników oraz adresów pocztowych bowiem otrzymacie Państwo oficjalne zaproszenie. Ponieważ konferencja odbędzie się na terenie Sejmu zaproszenie będzie jednocześnie wejściówką upoważniająca do uczestnictwa.

Jeśli chcecie Państwo zabrać głos i przedstawić swój problem, proszę uprzejmie o zasygnalizowanie tego w mailu. Czekamy na Państwa wstępne zgłoszenia.

Czytaj więcej: Konferencja w Sejmie - Jakich sądów potrzebują obywatele?

Apel o obniżenie progu referendalnego

Pismo ws. obniżenia progru referendalnego skierowane do Marszałek Sejmu - Elżbiety Witek

Jako ogólnopolskie stowarzyszenie Krajowe Forum Samorządowe oraz inne organizacje pozarządowe m.in. Oburzeni, pozwalamy sobie przekazać na ręce Pani Marszałek - z prośbą o zapoznanie z nim posłów - nasz wniosek w sprawie zmiany art. 4, 1 (zamiast 10% - 5%) oraz art. 55. 2  (zamiast 3/5 – 3/10) ustawy z dnia 15 .09. 2000 r. o referendum lokalnym, co umożliwiłoby przeprowadzenie referendum lokalnego na wniosek nie 10, lecz tylko 5 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy lub powiatu, a referendum w sprawie odwołania np. wójta / burmistrza czy prezydenta miasta przed upływem kadencji byłoby ważne, gdyby wzięło w nim udział nie – jak dotychczas – 3/5 , lecz tylko 3/10 liczby biorących udział w jego wyborze.

Czytaj więcej: Apel o obniżenie progu referendalnego

Pismo do Pana Prezydenta Rafała Bruskiego

Witam Państwa .

Wypełniając obowiązki członka Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Marszałku Woj. zg. z art. 140i pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym zwracam się do Państwa z prośbą o przygotowanie wniosków, które mógłbym zgłosić na posiedzenie komisji w dniu 27 listopada 2019r. Głównym tematem spotkania będzie wstępne omówienie realizacji zadań wskazanych do programu na 2020 i 2021. 

Czytaj więcej: Pismo do Pana Prezydenta Rafała Bruskiego

Wteleński Klub Sportowy

Wspieramy działania WKS OLIMPIA WTELNO.

ulotka page 1 ulotka page 2

Znajdź nas na Facebook